Kto som?

23 Srp

Na začiatok by bolo asi vhodné predstaviť sa. Volám sa Tomáš a som zo Slovenska (bližšie z okolia Bratislavy). Na internete vystupujem pod prezývkou Forlis. V odbore IT sa pohybujem cca 3 roky. Ako sa to všetko začalo, ako som sa dostal k IT sa budem snažiť vysvetliť v nasledujúcich riadkoch.

Začalo sa to pred 4 rokmi, keď sa môj bratranec pustil do hrania World of Warcraft (ďalej iba WoW). Spočiatku som sa mu smial, čo za blbosť to hrá, ale ako som sa bližšie začal venovať tej hre (videá, obrázky, livestramy) postupne ma to začalo chytať viac a viac, až som si nakoniec stiahol WoWko. Postupom času som nechcel byť len hráčom, ale zaujímalo ma ako to vlastne funguje, kto je za tým, že ja v tej hre behám, kto je za tým, že keď nájdem nejakú chybu (bug), že ju opravý. Tak sa mi po pár hodinách „googlenia“ podarilo nájsť fórum, ktoré sa venovalo WoW Developingu.

Tam sa to vlastne všetko začalo, začal som sa učit SQL aby som mohol pracovať ako SQL Developer a neskôr som nazrel aj do problematiky C++ a tvorenia webov, webových aplikácií. Zo začiatku som pôsobil ako Administrátor servera Planyx, neskôr som si založil vlastný server s názvom Espada. Spoznal som tam fajn ludí, s ktorými som doteraz v kontakte. Nič netrvá naveky a tak aj fórum začalo postupne upadávať a tak sa tá (elitná skupina na čele s Wladassom) rozhodla spraviť nové fórum, ktoré malo širšie zameranie (nielen WoW). Zameriava sa na internet, programovanie, hry, ale prečo tam chodím ja, je to, že sú tam fajn ludia, ktorý sa neboja poradiť keď potrebujete a dá sa tam s nimi fajne pobaviť (pokecať).

WoWresource.eu – chcel by som poďakovať administrátorovi tejto stránky, pretože vďaka nej som mal možnosť spoznať fajn ludí, ktorý mi pomohli so začiatkami v oblasti IT, a s ktorými som doteraz v kontakte.

Geekforum.cz – jediné fórum, na ktorom sa aktívne zapájam. Vzniklo upadaním predchádzajúceho fóra, na ktorom som pôsobil predtým (viz vyššie). Verím, že toto fórum bude ešte dlho pôsobiť.

 

V nasledujúcom článku predstavím zámer tohto webu (načo som ho spravil, pre koho je určený, aký má zámer)

Ďakujem, že ste si to prečítali. Ak máte nejaké otázky kľudne zanechajte komentár, rád Vám ho zodpoviem.

4 thoughts on “Kto som?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *