Nové vs. Repasované…Čo sa viac oplatí?

10 Čvc

Plánujete si niečo kupovať, avšak nechcete utratiť obrovské peniaze len kvôli tomu, že sa jedná o novučičký kúsok? Počuli ste už o repasovaných veciach? Pokiaľ nie, čítajte ďalej a dozviete sa hlavné výhody a nevýhody repasovaných vecí a samozrejme aj porovnanie nových a repasovaných kúskov.

Hlavnou výhodou repasovaných vecí je znížená cena.

Príklad: Pokazil sa vám vzduchový kompresor v aute. Dobre viete, že je to najdôležitejší komponent pre vzduchový systém auta, pretože pokiaľ vám nefunguje vzduchový kompresor, nedostaneme požadovaný tlak vzduchu vo vzduchojemoch, čiže auto sa ani nepohne. Pokiaľ by ste chceli kupovať nový kompresor, museli by ste vysoliť napríklad 600€ (bez inštalácie).Repasovaný kompresor vás vyjde približne 300€, čo je polovičná cena oproti novému kúsku.  Dobré že? Pokiaľ máte podobný problém, objednajte si repas kompresora.

Rozdiel medzi Novým a Repasovaným?

Je niekoľko rozdielov medzi novým a repasovaným tovarom. Hlavný rozdiel sa odohráva v cene. Repasované kúsky sa pohybujú aj o 50% lacnejšie než tie nové. Prečo je tomu tak? Repasované kúsky sú v podstate staršie kúsky, ktoré boli chybné, avšak za účelom predaja boli znovu obnovené- zrepasované. Pred pedajom sa dôkladne testujú, aby nedošlo ku chybe, čiže nemusíte sa báť, že si kúpite pokazený kúsok.

Ďalším rozdielom je záruka. Zatiaľ čo u nového tovaru je záruka zvyčajne 2 roky, u repasovaných to býva zvyčajne pol roka až rok.

Repasované produkty sa stávajú čoraz viac obľubované a známe, nie len pri výpočtovej technike. Pokiaľ máte nejaké problémy s autom, môžete zakúpiť rôzne repasované kúsky, ako napríklad repasované brzdové strmene, za ktoré zaplatíte polovičnú sumu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *