14. januára 2022
Kategorie: Bývanie

Nábytok na mieru – IN alebo faux pas?

Prerábate byt, rodinný dom alebo len  izbu? Dnes vám poradíme, ako to hravo zvládnete s nábytkom na mieru. Výroba nábytku na mieru je výbornou službou pre tých, ktorí túžia po ucelenom a dobre využitom priestore.

Hlavná náplň dizajnérov nábytku na mieru

Tvorba funkčného priestoru, v ktorom sa klienti budú cítiť komfortne je hlavným cieľom dizajnérov nábytku na mieru. Výhodou je, že tvorcovia majú výborné estetické cítenie, priestorové videnie a poznajú aktuálne a nestarnúce trendy.

Preto sa nemusíte báť, že keď si takéhoto človeka zaplatíte, že budete niečo ľutovať. Samozrejmosťou každého nového projektu je návrh zo strany klienta. Potom prichádza na rad stret záujmov a skúseností dizajnéra a vašich požiadaviek.

Výsledok vašej spoločnej práce si môžete predtým ešte vizualizovať, aby ste doladili detaily, ktoré sa vám páčia a ktoré odporúča dizajnér. Je preto dôležité mať ako takú predstavu o tom, po čom túžite, čo uprednostňujete a naopak, čo vám nevyhovuje.

Realizácia projektu a jej časová náročnosť

Ako sme spomínali vyššie, pred každým prerábaním miestností je potrebné mať ucelené predstavy o tom, čo vám vyhovuje a čo nie. Následne potom sa vám bude s dizajnérom ľahšie pracovať a naopak.

Po konzultáciách prichádza na rad finálny návrh, ktorého sa dočkáte tak za  mesiac. Samotná výroba nábytku trvá o niečo dlhšie, tak mesiac a pol až 2 mesiace. Po telefonickom dohovore vám firma príde váš vysnívaný nábytok aj zmontovať.

Všetko závisí od vašich úspor, koľko chcete to týchto premien investovať, príp. koľko peňazí si dokážete požičať a potom splácať.

Výhody výroby nábytku na mieru

Veľkým plusom tejto služby je nadčasovosť, presnosť, individuálny prístup a jedinečnosť. Nábytkom na mieru nič nepokazíte, pretože všetky parametre sú jasne dané, teda nič vám v miestnosti nebude chýbať alebo naopak prečnievať. Všetko do seba veľmi presne zapadne.

Každý z vás má svoj vlastný vkus, ktorý mu sedí a ktorý obľubuje. Preto ak si vyberiete materiál z čoho nábytok bude vyrobený a k nemu aj príslušný dekor i farby, veľmi pekne docielite ucelený dojem vášho príbytku, ktorý bude mať svoju dušu.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: