15. januára 2022
Kategorie: Bývanie

Slováci budú môcť získať príspevok na obnovu domácností

Ako bojovať proti prichádzajúcej klimatickej kríze a zlepšiť podmienky nášho životného prostredia? Jednouz najúspešnejších ciest je vždy začať sám od seba. Dnes je to oveľa jednoduchšie, najmä vďaka pomocnej ruke, ktorú v tejto oblasti poskytuje Európska únia. Vďaka skvelo rozbehnutému projektu môže aj vaša domácnosť získať dotácie poskytnuté z Bruselu, ktoré slúžia na pomoc pri obnove domácnosti k ekologicky prijateľnejším inováciám.

Je len na vašom výbere, pre aké ekologické riešenie vo vašej domácnosti sa rozhodnete. Dotáciu môžete získať napríklad na zateplenie, inštaláciu obnoviteľných zdrojov energie, zelenú strechu alebo aj na akumulačnú nádrž na dažďovú vodu. Ak už dlhšie plánujete rekonštrukciu a hodilo by sa vám navyše nejaké to euro, teraz je ten správny čas, kedy ho môžete získať. Stačí si zvoliť ekologickú cestu, ktorou svoj domov povediete.

Ako môžete získať dotáciu?

Zelená obnova starších domov sa začne výzvou, ktorú vyhlási príslušný úrad. Vy môžete čo najskôr reagovať na výzvu a pri splnení podmienok môžete dotáciu ľahko získať. Aj vaša domácnosť sa môže stať súčasťou plnenia environmentálneho cieľu a aj vy môžete svojim malým krokom pomôcť ku veľkému kroku pre ľudstvo. Zapojte sa aj vy do výzvy, ktorá prináša lepšiu budúcnosť.

Prečo si zvoliť obnoviteľné zdroje energie?

Spotreba uhlia a dreva je pravdepodobne najväčšou stopou po domácnostiach. Ich využívanie je intenzívne najmä v zime. Riešenie prinášajú tepelné čerpadlá do domu, ktoré váš domov vykúria a to spôsobom, ktorý nijako neznečistí prírodu. Tepelné čerpadlo naberie studený vzduch a reguláciou a jeho vlastnosťami ho zohreje. Vykurovanie domácnosti nikdy nebolo jednoduchšie, najmä keď môžete získať dotáciu na jeho kúpu a inštaláciu. Pomáhajme chrániť prírodu a životné prostredie, keď máme možnosti.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: