25. apríla 2014
Kategorie: Lifestyle

Slovenská rapová scéna

V slovenskej, čiže našej rapovej scéne vystupuje niekoľko raperov. Asi najznámejším interpretom, ktorá pochádza z Piešťan ( zo sídliska Adama Trajana) je Patrik Vrbovský, alebo inak nazývaný Rytmus. Ďalšími známymi rapermi u nás sú napríklad: Majk Spirit, Kali, Ego, Miky Mora, Čistychov, Momo, Rakby a iní.

Kto je kráľom celej SK rapovej scény?

Pri tejto otázke sa treba pozastaviť a trošku nad týmto porozmýšľať. Mnoho ľudí pripisuje trón Rytmusovi, iní zase pomerne novému hráčovi v tejto hre –Separovi. Je pravda, že Rytmus vydal už niekoľko albumov so skupinou Kontrafakt, ale i mnoho sólových platní. Éra, Bengoro, Kráľ, Bozk na rozlúčku, ale hlavne najnovšie Kontrafakt Navždy zabezpečujú Rytmusovi zlaté prvé miesto.  KF Navždy, ktorý vyšiel v roku 2013 sa stal hneď obrovským hitom. Predával/ predáva sa  lepšie ako kebaby na Obchodnej ulici v Bratislave.

Teraz si poďme priblížiť piráta, ktorý sa plaví na svojom korábe a mieri rovno za Rytmusom pre to, čo si naozaj zaslúži. Separ, alebo najnovšie prezývaný „Pirát“ pochádza z Bratislavy, kde spolu so Smartom(producent) a Damem založili skupinu s názvom DMS. Ďalej prestupujú na druhú loď, ktorá nesie názov Gramo Rokkaz. Po nejakej dobe sa chalani rozišli a Separ sa vydáva na sólo cestu. Prvým sólo albumom, čiže Buldozérom si vybudoval u ľudí rešpekt a zviditeľnil si svoje meno. Druhým sólo albumom  je veľkolepé dielo- Pirát. Vďaka Pirátovi, Separ preberá žezlo od Rytmusa.

Vďaka čomu si spravil Separ dobré meno u ľudí?

Ak si myslíte, že len vďaka tomu, že má super flow a dobré tracky, tak sa mýlite. Separovi veľmi pomohlo to, že si ho R.Y.T.M.O zavolal do dissu- „Škola rapu“ za účelom zničenia Rakbyho.

Separ patrí medzi top undergroundových raperov. Za ním nasleduje Romn Grigely alias Momo, Slipo, Čistychov, Miky Mora a iné mená, ktoré majú veľmi otvorené názory na to, čo sa deje na vôkol nich.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: