29. apríla 2023
Kategorie: Zdravie

Čo všetko viete o peelingu?

Peeling je procedúra, pri ktorej sa odstraňujú z povrchu pokožky odumreté bunky. Odborný názov pre peeling je aj exfoliácia. Okrem mŕtvych kožných buniek sa pomocou exfoliácie môžete zbaviť aj pieh, jemných jazvičiek či pigmentových škvŕn. Záleží to samozrejme od toho aký peeling použijete.

Čistiaci gél, micelárna voda, tonikum, hydratačné prípravky,… to všetko je pre udržanie čistej a zdravej pleti dôležité. Aj keď ide o účinnú kozmetiku raz za týždeň si doprajte aj peeling. Odstránite z pokožky odumreté kožné bunky a vaša pleť sa takmer hneď rozžiari a omladne. Existuje niekoľko typov peelingu. Kým niektorý môžete aplikovať na pleť doma, ďalší radšej zverte do rúk odborníkom.

Mechanický peeling

Najčastejšie sa stretnete s mechanickým peelingom. Obsahuje pevné drobné častice, ktoré obrusujú vrchnú časť kože a tým odstraňujú mŕtve kožné bunky. Výsledok uvidíte hneď ako si peeling zmyjete z pleti.

Možno ste už počuli o domácich cukrových či kávových peelingoch. Dajte si ale pozor, tieto peelingy nie sú vhodné na pleť ale skôr na telo. Na pokožku tváre aplikujte jemnejší peeling, ktorý pleť nepoškodí a nespôsobí jej suchosť.

Chemický peeling

Pravdou je, že chemický peeling je pre pleť vhodnejší než mechanický. Tento typ peelingu len nanesiete na pleť, chvíľku počkáte a následne ho zmyjete. Chemický peeling obsahuje ovocné AHA kyseliny, ktoré odstraňujú mŕtve bunky z povrchu pokožky.

Výsledný efekt zbadáte až niekoľkých použitiach. Výhodou chemického peelingu je, že dokáže vyhladiť aj jemné vrásky a jazvičky, zredukovať pigmentové škvrny a zjednotiť tón pleti.

Chemický peeling aplikujte na čistú a suchú pleť. Micelárna voda Sébium H2O pleť vyčistí, hydratuje a zachová jej prirodzenú rovnováhu, následne naneste peeling a pokračujte ďalej podľa návodu.

Enzymatický peeling

Najšetrnejší k pleti je enzymatický peeling. Pokožku neobrusuje ale funguje na základe enzýmov, ktoré rozpúšťajú keratín (zložka, ktorá drží bunky pokope). Mŕtve bunky sa tak ľahšie a rýchlejšie odstránia z povrchu pokožky. Tento typ peelingu je vhodný pre všetky typy pleti, obzvlášť vhodný je pre citlivú a veľmi citlivú pleť, ktorú predchádzajúce typy peelingov môžu podráždiť.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: