27. novembra 2017
Kategorie: Lifestyle

Zbavte sa predvianočného stresu!

Určite mi aj vy dáte za pravdu, keď poviem, že Vianoce sú už za rohom. Viem, že v dnešnej rýchlej, počítačovej dobe sú tieto sviatky vnímané inak. Kedysi to boli sviatky pokoja, radosti a rodinnej pohody- dnes mnohí ľudia berú tieto sviatky len ako „odšťavovač pomarančov“- čiže peňazí.  V tomto článku vám prezradím, čo robiť preto, aby ste aj vy zažili krásne a pokojné sviatky.

Upečte si niečo dobré- niečo vianočné

Podľa mňa najlepší spôsob, ako sa „predpripraviť“ na Vianoce, je  vrhnúť sa na pečenie vianočných dobrôt.  Nakúpte si potrebné ingrediencie, pustite si pohodovú hudbu a pečte s láskou. Nezabudnite na formy na pečenie. Samozrejme Vianoce sú sviatkom spájania, čiže nebuďte lakomý a pozvite si na návštevu a na ochutnávku vašich dobrôt priateľov.

Dobrá torta nikdy nie je zlá

Pokiaľ vás nenapadá, poprípade nemáte absolútne chuť na vianočné dobroty, odporúčam vám upiecť si aspoň sladučkú, ovocnú tortu. Možno si myslíte, že torty sa podávajú iba pri nejakej väčšej príležitosti- napríklad narodeninová oslava, ale verte mi, že určite nebudete za blázna, pokiaľ si len tak cez bežný pracovný týždeň upečiete tortu. Na prípravu budete potrebovať recept, ingrediencie a samozrejme formy na torty.

Dbajte na podnos

Pokiaľ som vás presvedčil a rozhodli ste sa upiecť si niečo dobré a plánujete si pozvať vašich priateľov a známych, určite by ste nemali zabúdať nad podnos. Skúste si predstaviť situáciu: Váš priateľ Martin pečie skvelé koláče, ale podáva ich na dobitých, komunistický tanieroch. Váš druhý priateľ Ivan pečie skvelé koláče a podáva ich na krásnych, moderných tanieroch, z ktorých je radosť konzumovať jedlo. Ku ktorému priateľovi by ste chodili častejšie? Pokiaľ nemáte doma pekné podnosy, odporúčam vám zakúpiť si taniere Tescoma, ktoré vás určite nesklamú.

Pokiaľ sa vám páčil tento článok, odporúčame vám prečítať si taktiež tento článok o Vianociach.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: