11. októbra 2021
Kategorie: Tipy a rady, Zdravie

Ako nepodľahnúť stresu?

Stresové obdobia a situácie sprevádzajú človeka životom takmer každý deň. Ak patríte k ľuďom, ktorí sú flegmatici a majú teda väčšinu vecí na háku, máte šťastie. Čo ak ale podliehate každej stresovej situácii? Trápi vás situácia, v ktorej sa nachádzate a jej neriešením na vás dolieha strach, z ktorého vyplýva stres. Nervozita, vysoký tlak a iné problémy sprevádzajú tento jav. Ako sa tomu ale vyhnúť?

Pri živote na planéte Zem s ďalšími ľudskými bytosťami sa stresovým situáciám pravdepodobne nevyhnete. To sa nedá ovplyvniť nijako, jediným riešením je zmena vášho pohľadu. Všetko je len o vás, a o tom ako sa na danú situáciu pozriete a ako na ňu zareagujete. Ak vám napríklad oznámia termín, do ktorého musíte stihnúť odovzdať materiály v práci, je len na vás ako zareagujete. Môže sa stať, že sa vám zrýchli tlkot srdca alebo sa vám zdvihne tlak, začnete byť nervózny a nepríčetný. Alebo to vezmete s kľudom, poviete si, že to nie je žiaden problém a že to predsa stihnete. Je to záležitosťou pevnej vôle, ale v dnešnej dobe už môžete využiť aj inú formu pomoci.

Prevencia a starostlivosť o zdravie

Je dôležité, aby sme sa snažili o zdravý životný štýl, k čomu nám môžu pomôcť aj vitamíny a doplnky stravy vo forme tabliet. Nemusíte po nich nevyhnutne siahať pri každej príležitosti, ale ak sa ocitnete v situácii, kedy neviete ako ďalej, tak skúste pouvažovať o pomoci v tejto forme. Je časovo nenáročná a má spoľahlivé účinky. Nepotrebujete na to predpis od lekára, nakoľko sa jedná o prírodné produkty.

Antistres

Je vhodným doplnkom stravy a upokojuje váš stres. Pri stimulácii nervového systému pomáha k dobrej nálade, upokojuje a uspáva. Môžete tak predísť nekvalitnému spánku a zvýšenému tlaku. Obsahuje látky ako Valeriána lekárska, Vitania uspávajúca a Rozchodnica rúžová. Antistres je od spoľahlivého výrobcu NATURVITA, ktorého produkty nájdete na happytrade.sk

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: