11. marca 2021
Kategorie: Zdravie

Detoxikácia organizmu – ako na to?

Detoxikácia je slovné spojenie, ktoré vyjadruje odstraňovanie toxínov z tela. Ide o vnútorné vyčistenie organizmu od jedovatých a škodlivých látok. Detoxikácia však nie je prostriedkom na chudnutie. Je to nástroj na celkovú regeneráciu tela.

Na detoxikáciu sa musíte vopred pripraviť, a to aj po psychickej stránke. Vylučovanie toxínov totiž spôsobuje aj niektoré negatívne vplyvy, ktoré sú však pri tomto procese bežné. Prejavy sú však u každého iné, a preto sa nemusíte ničoho vopred obávať. Škodlivé látky sa vylučujú pórmi a žľazami pokožky, preto môže nastať zhoršenie stavu pleti.

Tým, že vyradíte zo svojho jedálnička mäso, organizmus to môže brať ako šok. Občas sa vyskytne plynatosť, hnačka alebo zápcha, avšak je to len na isté krátke obdobie, pokým si vaše telo nezvykne. Nervozita, únava a bolesti hlavy. Aj toto sú negatívne prejavy, avšak zaženiete ich lyžičkou medu.

Zamerajte sa na ovocie a zeleninu

Zdravá a vyvážená strava je základom pre správny priebeh detoxikácie. Zo svojho jedálnička by ste mali vyradiť nadmernú konzumáciu cukrov a tukov. Vyhýbajte sa polotovarom, mlieku a mliečnym výrobkom, mäsu, a výrobkom z mäsa, a tiež pečivu. Nahradiť to môžete vyšším prísunom ovocia a zeleniny. Môžete ju jesť surovú, upravenú na pare alebo uvarenú vo vode. Detox je dôležitý proces, kedy by ste mali obmedziť na minimum fajčenie a pitie alkoholu.

Výživové doplnky

Čo sa týka výživových doplnkov, sú neodmysliteľnou súčasťou detoxikácie. Podporujú imunitný systém, mikroflóru v črevách a dodávajú vám množstvo vitamínov a minerálov. Allicor je doplnok stravy, ktorý je v podobe sušeného cesnaku. Sušina je pripravená tak, aby zaistila maximum pôvodných látok čerstvého cesnaku.

Tablety sú potiahnuté jemným filmom, ktorý odoláva žalúdočnému prostrediu a umožňuje uvoľňovanie účinných látok až v tenkom čreve. To zabezpečuje ochranu citlivej žalúdočnej sliznice.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: