13. septembra 2014
Kategorie: Technológie

Iphone 6: Oplatí sa čakať a investovať do neho?

Dlho očakávaný smartfón od americkej spoločnosti Apple s názvom Iphone 6, bol predstavený dňa 9.9.2014. Prečítajte si túto mini-recenziu, alebo skôr môj osobný názor na toto ďalšie iZariadenie. Oplatí sa čakať a investovať do neho?

Je to tu! Vlajková loď, na ktorú niektorí iŠialenci čakali 2 dni pred Apple obchodom konečne zakotvila a ukázala sa v plnej kráse. Micmochodom, pár ktorí čakal ako prvý  pred obchodom vyše dvoch dní, zarobil cca 1 500 €.Pýtate sa ako? Veľmi jednoducho! Niektorí ľudia proste chcú byť IN a vlastniť to, čo je nové ako prvý a sú ochotní za to si aj nadštandartne priplatiť.

Pokiaľ by som mal začať opisovať toto zariadenie po dizajnovej stránke, naozaj som veľmi sklamaný. Príde mi to tak, ako keby sa Apple začali prispôsobovať trhu, pretože Iphone 6 možno porovnať rozmermi i vzhľadom na niektoré Android zariadenia. Aj keď samozrejme museli priniesť nejaké inovácie, ale podľa mňa by bolo najlepšie, keby Iphone 6tka bola dizajnovo veľmi podobná 5sku avšak parametrovo/súčiastkovo silnejšia. Viete ako sa hovorí:100 ľudí =100 chutí, čiže je to len môj osobný názor.

Podobne ako u Iphonu 5s, aj tentokrát Iphone 6 sa nachádza v troch farebných variantách(Silver,Space Grey,Gold)

Inovácie, ktoré treba pochváliť sa ukrývajú vo vnútri zariadenia: iOS 8, A8 čip so 64-bitovou architektúrou, M8 motion coprocessor, lepší fotoaparát,NFC..

Iphone 6 plus

Ide o zväčšenú verziu 6tky, konkrétne má 5,5 palca a svojou veľkou uhlopriečkou sa radí medzi phablety.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: