7. júna 2014
Kategorie: Lifestyle

Ochrana nadovšetko

Pri ťažkej práci sa zvyšuje riziko zranenia. Treba si dávať pozor a byť obzvlášť opatrný pri činnostiach, pri ktorých môže dôjsť ku zraneniu očí. Ako predchádzať úrazu a byť v najväčšom bezpečí pri práci?

Jednoznačne používaním ochranných pomôcok! Viete ktoré ochranné pomôcky si vybrať a kde ich možno zakúpiť? Odpovede nájdete v texte.

Ochranné okuliare

Zrak je snáď najdôležitejší zo zmyslov človeka, a preto mu treba venovať množstvo pozornosti. Napríklad počas práce s kotúčovou pílou si oči môžete veľmi ľahko poškodiť. Preto najdôležitejšou ochrannou pomôckou sú ochranné okuliare. V súčasnosti sa už predávajú naozaj veľmi moderné ochranné okuliare, s ktorými by ste sa nemuseli báť ani vkročiť medzi ľudí.Zakúpiť ich môžete napríklad na adet.sk.

Monterky

Aký by to bol správny domáci kutil bez pracovného odevu? Taký neexistuje! Pohodlné monterky sa vám určite zapáčia a práca v nich bude pre vás malinou. Čo v takom prípade, že si ich zašpiníte alebo sa vám dotrhajú? Nič! Monterky sú predsa na to . Môžete si ich zakúpiť  bárskde v predajni s domácimi potrebami, alebo si ich objednajte cez internet a nemusíte sa naháňať po obchodoch.

Respirátory

Ochranné rúška, alebo inak povedané respirátory patria ku základným pomôckam, ktoré by nemali chýbať na stavbe. Ich úlohou je aby ste nevdychovali prach a iný bodrel, ktorý sa nachádza v stenách, alebo podlahách. Respirátory sa cenovo pohybujú rôzne. Cena sa však odráža od toho, o aké ochranné rúško máte záujem. Samozrejme, že rúška s filtrom sú drahšie. Na Slovenskú predávame aj respirátory-uviedla firma adet.

Dbajte na svoje zdravie a venujte mu pozornosť. Používajte hore spomínané ochranné pomôcky a verte, že aj tá malá investícia sa vám oplatí.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: