30. januára 2024
Kategorie: Lifestyle

Tortilla – najchutnejšia desiata sezóny

Kam sa pozrieš, tam ju nájdeš. Vládne v baroch rýchleho občerstvenia, bistroch aj na Instagrame. Ak je dokonale prepečená, vždy upúta pozornosť a povzbudí chuť do jedla. Na slano aj na sladko, na mieste alebo cez ulicu. Tortilla, o ktorej je reč, je občerstvenie, ktoré by ste v tejto sezóne mali mať v ponuke. Prečítajte si, aký obal na tortillu je správny, ako ju zabaliť a aké sú recepty na chutné wrapy.

Obľuba tortilly

Prečo je tortilla tak veľmi v obľube? Nepochybne to bude tým, že sa dá rýchlo a ľahko pripraviť mnohými rôznymi spôsobmi. Vďaka tomu je ideálny ako rýchle občerstvenie alebo obed so sebou. Je to tiež skvelý tip na dezert alebo dopoludňajšiu desiatu. Je výživná a jednoduchá na prípravu. Ďalšou výhodou je jej vzhľad. Dokonale zrolovaný wrap vyzerá atraktívne a chutne.

Ako zabaliť tortillu

Ako zabaliť tortillu tak, aby vyzerala skvele a zároveň dobre chránila svoj obsah pred vypadnutím? Poznáme jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Náplň položte k ľavému okraju placky a preložte ju z tejto strany tak, aby ľavá časť prekryla celú plnku. Potom zložte spodnú časť placky a nakoniec tortillu zrolujte do rolády. Odporúčame placku vopred mierne predhriať na grile, bude potom mäkšia a poddajnejšia.

Do čoho zabaliť tortillu

Wrapy s tortillou možno podávať takmer s čímkoľvek. Na slano aj na sladko chutia výborne. Môžete ich naplniť rybou, vyprážaným kuracím mäsom, syrom, zeleninou aj ovocím. Skvele sa k nemu hodia rôzne omáčky: cesnaková, bylinková, barbecue, na sladkú variantu potom vanilková alebo čokoládová nátierka.

Tipy na slané wrapy

Čo tak wrap na raňajky? Je niekto proti? Na desiatu alebo ľahký obed sa hodí náplň z cottage tvarohu, reďkoviek, pažítky a hlávkového šalátu alebo miešaných vajec, červenej cibule a paradajok. Výborný výsledok vás čaká, pokiaľ do náplne použijete ryby: údeného lososa alebo tuniaka. Vegetariánska verzia wrapu bude výživnejšia, ak do nej pridáte fazuľu alebo cícer a do verzie so syrom, napríklad halloumi, niekoľko vlašských orechov.

Tipy na sladkú variantu

Wrap na sladko je výborný ako dezert alebo desiata pre deti. Čokoládová nátierka, jahody a banán je chuťová klasika, s ktorou sa nemôžete trafiť vedľa. Namiesto čokolády môžete tiež použiť tvarohový dezert a pridať ovocie podľa vlastného výberu, napríklad ananás, broskyne alebo marhule.

Více na https://hollypowder.sk

Ako podávať tortillu

Ako servírovať tortillu, aby sa pri prevoze nerozpadla a dala sa pohodlne jesť? Wrapy, ktoré si zákazníci dajú vo vašom podniku, stačí len zabaliť do papiera alebo hliníkovej fólie. Na predaj cez ulicu budete potrebovať obaly na tortillu. Najlepšie také, ktoré poskytujú pohodlie pri preprave aj pri jedle.

Obal na tortilu

Obaly na tortillu

Na predaj tortill cez ulicu sú najlepšie obaly na wrapy z kartónu opatrené praktickou perforáciou v polovici obalu. Umožňujú ľahké rozbalenie tortilly a pohodlnú konzumáciu. Kartónové obaly na tortilly sú šetrné k životnému prostrediu a pri skladovaní nezaberajú veľa miesta. Dobre zvolený obal ochráni wrap proti poškodeniu počas prepravy a jedlo sa tak dostane k zákazníkovi v neporušenom stave.

Nevyhnutná výbava pre gastro podniky

Obľuba tortilly vedie k tomu, že sa dnes stala povinnou položkou na jedálnom lístku každého stravovacieho zariadenia, či už ide o rýchle alebo zdravé občerstvenie. Dobre zvolený obal na wrap vám uľahčí a spríjemní predaj tortill cez ulicu. Vďaka mnohým možnostiam, ktoré tortillová placka ponúka, môžete zákazníkom ponúknuť rozmanité a zaujímavé menu.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: