30. júla 2021
Kategorie: Financie

Úvery a pôžičky, pomoc, ktorú uvíta každá mladá rodina

Každý z nás má potreby, ktoré si túži splniť. Či je to kúpa bytu, novej sedacej súpravy alebo stavba rodinného domu, treba počítať s tým, že ak vám chýbajú financie a máte možnosť požičať si, treba to robiť s rozumom. Dovoľte priblížiť vám, aké sú dnes možnosti.

Nová pôžička

Pri výbere spotrebného úveru treba mať na zreteli, aby boli zazmluvnené viaceré banky, ktoré v tomto segmente spolupracujú. Vtedy je možný lepší výber podmienok, za ktorých si požičiate peniaze. Už pri prvom stretnutí vám skúsený bankár dokáže sprostredkovať úver ušitý na mieru. Ešte pred podpisovaním si to všetko nechajte prejsť hlavou, než sa definitívne rozhodnete. Niekedy eufória z vyplneného sna vie zatemniť myseľ a vy dokážete kývnuť na čokoľvek. Aj pre túto situáciu platí porekadlo: dva krát meraj a raz strihaj.

Nová hypotéka

Vybavenie hypotéky má neustále meniace sa podmienky, preto je dobré odsledovať si, ktorá by vám najviac vyhovovala a dohodnúť si stretnutie v banke, kde nájdete spoločné riešenie. Úlohou finančníka je vybaviť vám tú najvhodnejšiu a najvýhodnejšiu hypotéku s ohľadom na váš aktuálny stav financií. Kompletné administratívne veci by mal mať na starosti vám pridelený zamestnanec banky. Pomôže vám financovať vaše majetkové potreby a vyjedná pre vás tie najlepšie podmienky, aby vami zvolená hypotéka či iný dlh boli čo najlacnejšie.

Refinancovanie a konsolidácia dlhov

Pomoc pri šetrení nemalých poplatkov pri úveroch a iných dlhoch vám vie vyriešiť refinancovanie.  V banke spoločne preveríte aké máte úspory a či sa vám refinancovanie oplatí, plus ako pri ňom budete postupovať. Ak vo vašom prípade refinancovanie nebude dobrým krokom, dokážu vám navrhnúť riešenia ako máte v budúcnosti postupovať. Neustále meniace sa podmienky úverov a rastúcich úrokov mnohých z vás vedia nemilo prekvapiť. Ozdravný proces financií na vašom účte treba čím skôr začať, aby ste sa rýchlejšie z mínusu dostali do plusu. Na toto všetko slúži konsolidácia dlhov.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: