27. apríla 2014
Kategorie: Financie, Tipy a rady

5 tipov ako zlepšiť vaše tržby z e-commerce

Online nakupovanie vytvorilo príjemný a efektívny spôsob nakupovania za výhodné ceny a paradoxom je, že hoci zo začiatku online obchody, čiže eshopy čerpali nápady z kamenných obchodov, v súčasnosti kamenné obchody čerpajú rady ako zaujať zákazníka s eshopov.

Jedna z podnikateliek v Japonsku zaviedla v svojom kamennom obchode I-pady, na ktorých si návštevníci obchodu môžu prezrieť celý sortiment od veľkosti, farby oblečenia a nakoniec môžete zaujímavé kúsky priamo zdieľať so svojimi známymi priamo cez sociálne siete.

1. Prepojiť virtuálny svet s reálnym

Ako sme spomínali už aj vyššie, eshop už nie je viac doménou iba online sveta, ide tu o spojenie s vašimi zákazníkmi, ktorí chcú mať kontakt na ľudí, chcú vedieť, že sú zákazníkmi ľudí, preto všetky texty by mali byť písané ľudsky, eshop by mal obsahovať fotku tímu ľudí, ktorí za ním stojí, je dokázané, že i takáto fotke zvyšuje dôveryhodnosť eshopu a tým priamo úmerne zvyšuje príjmy z eshopov.

2. Cieľte správneho zákazníka so správnym produktom

Niekedy nie je dôležité mať vysoký a nekvalitný traffic, to znamená, že často krát reklama z nerelevantných webov je úplne zbytočná, oveľa lepšie je mať kvalitný traffic, pretože i 1 zákazník, ktorý je vašim cieľovým vám dokáže spraviť sale.

3. Využívajte dáta

Všetky kampane treba robiť účelovo, pred tým ako spustíte kampaň študujte svojho zákazníka tak, aby ste o ňom vedeli všetky dôležité informácie a na základe toho viete relevantnému zákazníkovi ponúknete jeho vytúžený produkt.

4. Presuňte sa do mobilu

80% mladých ľudí využíva mobil práve na surfovanie a o pár mesiacov, či rokov nahradí nakupovanie cez PC, práve nakupovanie cez mobilné zariadenia, preto treba optimalizovať váš web pre mobily a tým si zabezpečíte traffic a predaj i cez tieto zariadenia.

5. Prispôsobovanie je priorita

Rozdeľte si svojich zákazníkov podľa dôležitosti a na základe toho sa ku nim aj správajte, musíte očakávať , že zákazník, ktorý u vás nakupuje pravidelne, je k vám lojálny a vy sa mu musíte prispôsobovať, doslova mu ponúkať najlepšie podmienky a tým si ho získate na dlhú dobu. Uvedomte si, že získať nového zákazníka je 7 krát ťažšie ako udržať si súčasného, preto sa sústreďte najmä na súčasných a pripravte im tú najlepšiu nákupnú skúsenosť.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: