29. marca 2021
Kategorie: Financie

Zdravie je len jedno, preto zvážte svoje životné poistenie

Životné poistenie, je jedným z finančných produktov, ktorý v nás zanecháva veľa otáznikov. Je investícia do životného postenia pre nás užitočná alebo sú to len vyhodené peniaze? Ako postupovať pri výbere vhodného životného poistenia vám opíšeme v nasledujúcom článku.

Životné poistenie

Finančný produkt, ktorý sa zaraďuje asi k najviac preberaným témam súčasnosti. Z jednej strany sa k vám prihovárajú dobre informovaní poisťovatelia so záujmom o klienta, v snahe pomôcť mu. Na strane druhej sú takí, ktorí nie vždy poradia klientom vhodné možnosti vzhľadom k ich záujmom. Pýtate sa či je potrebné poistiť sa? Naozaj vám poistenie pomôže pri nepredvídateľnej situácii a zachráni vás od finančnej neistoty? Existujú odpovede na vaše otázky. Uvedieme vám pár rád pri poistení, do ktorého sa oplatí investovať.

Rizikové životné poistenie

Nejeden z nás sa v živote stretol so situáciami, ktoré mohli ohroziť život vás a vašej rodiny. V kritickým situáciách je dobré mať náhradný plán, aby ste si zabezpečili ďalšie fungovanie. Medzi riziká, ktorým by ste mohli čeliť zaraďujeme: zdravotné ťažkosti, invaliditu, trvalé následky úrazu, nevyliečiteľné choroby, príp. smrť člena rodiny, ktorý je živiteľom a platcom hypotéky. Pred spomenutými rizikami, ktoré môžu ohroziť váš príjem, je možné chrániť sa vhodne vybranou životnou poistkou. Práve moment uzatvorenia životnej poistky je kľúčový, musia sa ale poistiť skutočné riziká.

Životné poistenie so sporením

Veľkou nevýhodou životného poistenia je to, že nikdy nebude slúžiť ako pokladnička, do ktorej si budete peniaze odkladať. Za túto službu uzatvorenú v poisťovni sa obvykle platia nemalé poplatky, ktoré sa darí znížiť len na zlomok hodnoty a to vhodným výberom sporiaceho alebo investičného produktu. Ak máte naďalej túžbu si pri životnom poistení sporiť, vyberajte produkty na to určené, pretože uzatvorené poistky vám kryjú potenciálne riziká, no netvoria vám hmotné rezervy.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: