30. marca 2022
Kategorie: Bývanie

Najaktuálnejšie trendy v interiérovom dizajne

Rok čo rok na nás svietia prezdobené výklad, ktoré určujú čo je aktuálne trendy a čo zas nie. Niektorí z vás možno netúžia až tak po trendoch na 1 sezónu, ale skôr uprednostnia niečo dlhotrvajúcejšie. Dnes vám predstavíme inšpirácie, z ktorých môžete čerpať aj vy a to nielen na 1 obdobie a pritom sa nejedná o sériový nábytok.

Aktuálnosť, nadčasovosť a čisté línie

Kto by z vás neuvítal dostatok úložného priestoru, ucelenosť a čistotu priestoru? V súčasnosti sa môžete stretnúť s novodobými, ale pritom praktickými „schovávačkami“ nábytku do rôznych výklenkov, stien alebo rôznych skriniek alebo úložného priestoru v kuchynskom ostrovčeku z rôznych materiálov (napr. masív alebo imitácia dreva, sklo).

Čo sa dnes najčastejšie používa?

V obývacích a spoločenských miestnostiach sa uprednostňuje použitie prírodných prvkov, napr. v podobe zvislých lamiel z dreva. Práve takéto jednoduché a pritom efektné prvky, vedia miestnosti oddeliť, ale pritom nepôsobia rušivo. Farby, ktoré sa dnes tešia obľube neodolá asi nikto z nás. Svetlé drevo s dekorom v kombinácii s bielou či sivou farbou pôsobí čisto a jednoducho v dobrom slova zmysle.

Ako je to s farbami?

Tmavé odtiene viete použiť na spodnú časť kuchynskej linky, a svetlé farby zas na vrchnú časť. Chladné farby vedia príjemne zadefinovať i podčiarknuť význam miestnosti. Na steny sa dnes používa skôr biela farba a interiér sa potom ľahšie dolaďuje s inými farbami doplnkov a nábytku. Na zvýraznenie bielych stien sa používajú závesné kvetináče so zeleňou alebo vertikálne zelené obrazy (kvetinové steny, machové obrazy) či zrkadlá (priestor opticky zväčšujú) a umelecké predmety (starodávne rámiky).

Zefektívnite svoj život doma

Ak trávite doma viac času, je fajn si interiér z času na čas obmieňať . Efektívnejší úložný priestor vám poskytne oveľa viac miesta ako v klasických nábytkoch zo starých čias. Sú síce pekné, ale nie všetky sú dobre riešené. Navyše modernejší nábytok vás ušetrí od ťažkej údržby jeho povrchu, pretože je hladký a špina sa na ňom tak nezachytáva. Ako kedysi, tak aj dnes sa väčšinu dňa vaši členovia rodiny sústreďujú do jednej miestnosti – obývačky s kuchyňou. Prečo si teda tej najnavštevovanejší priestor nezútulniť a nezjednodušiť?

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: