21. mája 2014
Kategorie: Lifestyle

Kabelky praktický aj módny doplnok

Dokázali by ste si predstaviť ženu s dokonalým outfitom bez kabelky? Pre ženy sú kabelky každodenným pomocníkom a zároveň aj módnym doplnkom, ktorý určuje aký vkus má jej majiteľka.

Niečo málo o kabelkách:

V minulosti ( približne v 14. storočí) sa objavovali prvé zmienky o kabelkách, prevažne vďaka hieroglyfom. Tašky uviazané okolo pása nosili prevažne iba muži. Peňaženka a „kabelka“ bola spojená do jedného produktu. V stredoveku nastala menšia revolúcia, keď tieto kabelky začali nosiť i ženy a existovali už dva typy kabeliek, a to konkrétne už spomínané(obviazané okolo pása) ale taktiež aj prevesené cez plece.

Približne v 18. storočí sa začali objavovať klasické kabelky, ktoré boli bohato zdobené a vyrábali sa z hodvábu. V 19. Storočí sa kabelky vyrábali z rôznych koráliek, brokátu či sieťoviny. Vďaka tomu vývoju môžeme vďačiť tomu, že sa vyvinul predpoklad na roztriednenie kabeliek podľa príležitosti(plesy, bežné nosenie..). Všetko sa však zmenilo v 20 storočí, kedy si začali vyrábať dnešné kabelky.

Túto vlnu využilo množstvo módnych návrhárov, ktorých výrobky sú dodnes veľmi známe a vyhľadávane. Medzi top značky patria: Louis Vuitton, Prada, Gucci alebo Chanel.

Nákup kabeliek cez internet

Vďaka tomu, že sa kabelky stali každodenným spoločník a dodnes sú veľmi dopytované, množstvo kabeliek doslova zaplavilo celý trh. Výnimkou nie je ani ten internetový trh, práve naopak. Existuje obrovské množstvo eshopov, ktoré ponúkajú kabelky rôznych značiek.

Taliansko patrí medzi krajinu módy a módnych návrhárov. Talianske kožené kabelky sú naozaj skvelým príkladom.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: