25. septembra 2023
Kategorie: Lifestyle

Hľadáte ideálneho partnera do manželstva? Pozeráte sa na neho každý deň v zrkadle!

Dnes už nie je nič nemožné a po mnohých výstrelkoch v oblasti partnerského spolužitia sa objavil jeden naozaj unikátny, pri ktorom vlastne partnera ani nepotrebujete. Počuli ste už o sologamii, teda manželstve so sebou? V mnohých krajinách sa teší obľube najmä medzi nežným pohlavím. Veď, kto už môže byť ideálnejším partnerom pre večne nespokojnú náročnú ženu, než ona sama?

Sologamia na Slovensku?

Aj keď sologamia zatiaľ nie je oficiálne legálna v žiadnej krajine, nikto vám nemôže zakázať urobiť si pekný obrad v kruhu priateľov či veselicu ako sa patrí. Obrúčka, kytica, niekoľkoposchodová torta aj manželská prísaha o večnej láske. Svadby sologamistov sa nemusia ničím líšiť od tých tradičných. Až na to, že tam jeden z partnerov chýba. So svadobnými agentúrami, ktoré vám takýto obrad zorganizujú, sa po celom svete vrece roztrhlo. Je len otázkou času, kedy takéto firmy začnú plniť sny o ideálnej svadbe aj šťastným samotárom na Slovensku.

O sologamných svadbách sa zmieňujú už staré indické legendy, prvú sologamnú svadbu v modernej histórii si urobila Linda Baker v roku 1993 v Los Angeles. Dnes si takéto obrady organizujú ženy po celom svete, či už v Španielsku, Indii alebo Kanade. Každá má na to svoj dôvod. Niektoré sa tak rozhodli na základe traumatických skúseností zo zneužívania, iné si jednoducho povedali, že nechcú meniť svoj život kvôli chlapovi a chcú si robiť to, čo doteraz. Páni však závidieť nemusia, šťastný staromládenecký život si môžu dopriať aj oni.

Niekomu sa to môže zdať pritiahnuté za vlasy, niekto to môže považovať za zúfalé volanie po pozornosti. Pravdou však je, že niektorí ľudia nepovažujú samotu za katastrofu, ale je to ich slobodná voľba. Namiesto toho, aby stále počúvali otázky od príbuzných o tom, kedy si už donesú ženícha alebo nevestu, si radšej urobia svadbu sami.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: