30. augusta 2021
Kategorie: Technológie

Filmy o moderných technológiách, ktoré by ste mali vidieť

Predstavte si moderných svet, ktorý za vás spraví čokoľvek, stačí mu len udať povel, dokonca môže za vás aj rozhodovať. Utopistické predstavy sa stali skutočnosťou? Prevedieme vás pár filmami, ktoré nás varujú pred modernými technológiami a ukazujú vám ako by svet vyzeral, keby ho ovládli robot alebo, keby človek nepociťoval žiadne emócie.

I, Robot ( Ja, robot)

Akčný a mysteriózny thriller nakrútený v roku 2004 vás počas 115tich minút upúta hviezdnym obsadením a filmovými efektmi. V hlavnej úlohe vystupuje Will Smith ako detektív Spooner, ktorý vyšetruje samovraždu vedca Lanninga. Domnieva sa, že nešlo tak o samovraždu ako má podozrenie, že vraždu zavinili roboti. Nikdy si nemôžeme byť istý či nás nami vyvinuté technológie nezradia.

Sci-fi thriller bol inšpirovaný poviedkami od Isaaca Asimova, v ktorých sa dej odohráva vo firme, ktorá dodržiava 3 zákony robotiky (robot musí človeka poslúchať a v žiadnom prípade mu nesmie ublížiť). Je to v tomto filme naozaj tak? Čaká vás množstvo hlbokých dialógov medzi robotom a detektívom.

Equals (Ako ty)

Opäť si spomenieme sci-fi akčný romantický film natočený v roku 2015. Počas 101minút si môžete vychutnať svet, v ktorom boli ľudia zbavení emócií, najväčšieho nebezpečenstva pre nich. Kolektív žije v sterilnom prostredí, kde sa každý z nich oblieka do bielej rovnošaty, kde nikto z nich nepociťuje agresivitu, túžbu ani lásku. Hlavnú úlohu obsadili Kristen Stewart ako Nia a Nicholas Hoult ako Silas. Dvaja kolegovia, ktorí po čase prídu do štádia vyhorenia. Je známe, že pokiaľ toto ochorenie pocíti niektorý člen kolektívu, začne pociťovať emócie.

Obaja po prvý raz prepadnú intimite a láske, avšak prežívať emócie je prísne zakázané. Ako sa zachovajú, či využijú šancu ujsť a prežívať doposiaľ nepoznané a nádherné pocity? O tom všetkom sa dozviete, keď zvolíte práve tento film.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: