14. augusta 2023
Kategorie: Technológie

Najtenší aj najekologickejší? S novým notebookom ASUS Zenbook S 13 OLED nemusíte robiť kompromisy

ASUS predstavil nový Zenbook S 13 OLED. Podľa slov taiwanskej spoločnosti je s hrúbkou 1cm najtenším OLED-notebookom na svete. K tomu váži len 1,1kg.

Tento notebook poteší nielen fanúšikov technológií, ale aj tých, ktorí majú na srdci ochranu prírody a nechcú našu planétu zaťažovať nadmernou výrobou. Patrí totiž medzi najekologickejšie notebooky na súčasnom trhu. Vyrába sa z recyklovaných kovov a plastov. Obal sa stal tiež šetrnejším k životnému prostrediu a je 100% recyklovateľný.

Čím nás môže nový model prekvapiť?

  • Séria Zenbook vyniká svojim výkonom a S 13 OLED nie je výnimkou. Notebook je poháňaný procesorom Intel Core i7 trinástej generácie a má 32 GB operatívnej pamäte LPDDR5.
  • Počítač je vybavený kompletnou sadou portov: Thunderbolt 4 (USB Type-C) s podporou rýchleho nabíjania, USB 3.2 Gen 2 Type-A, HDMI 2.1 a 3,5mm výstupom pre slúchadlá.
  • Displej ASUS Lumina OLED získal certifikát Dolby Vision a s pomerom strán 16:10 poskytuje rozlíšenie 2,8K (2880 × 1800 pixelov).
  • Najnovší model podporuje až 14 hodín streamovania na jedno nabitie. Chladiaci systém a výkon sú tiež lepšie ako pri predchádzajúcom modeli.
  • Zenbook S 13 OLED prešiel skúškou amerického vojenského štandardu odolnosti MIL-STD-810H. Ide o celosvetovo najprísnejšie testovanie pevnosti notebookov.

Ak sa už aj vy tešíte na najtenší notebook súčasnosti, ktorý vám každodenne môže robiť spoločníka v práci aj na cestách, nenechajte si ujsť jeho dve farebné prevedenia: Basalt Grey (sivá) a Ponder Blue (modrá). Ako bonus pre vás bude počas záručnej doby v prípade poškodenia displeja zabezpečená jeho bezplatná výmena.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: