8. júla 2022
Kategorie: Cestovanie

Odvážite sa navštíviť tieto desivé miesta Slovenska?

S témou zaujímavé miesta sveta budia nemalý záujem takisto miesta a lokality, v ktorých údajne straší alebo z nejakého dôvodu naháňajú hrôzu. V každom prípade hlavne kvôli svojej neľahkej histórii. Za takýmito miestami pritom nemusíte cestovať na kraj sveta, stačí sa trochu porozhliadnuť aj po našom Slovensku. Rozhodne sa dá niekoľko zaujímavo- desivých miest nájsť aj tu a na niektoré z nich sa pozrieme aj v tomto článku.

Trenčín – Katov dom

V meste Trenčín sa dodnes nachádza pamiatka na temnú históriu. A to v podobe relatívne nevinne vyzerajúcej budovy- vyššieho bieleho domu v strede múrov – v ktorom však prebýval kat. Čo by zas tak strašidelné nebolo, no hrozivý je skôr fakt, že vo vnútri mal kat prispôsobené prostredie na mučenie a väznenie ľudí, pričom z dnešného pohľadu do kroniky už vieme, že tam jeho rukou zahynulo aj niekoľko nevinných ľudí. Ako aj žien obvinených z čarodejníctva. Sám kat bol neskôr usvedčený z krádeže a popravili ho. Čudné príznaky a javy si tam údajne ľudia všímajú aj v dnešnom storočí.

Pezinok – bývalá psychiatria

Keď sa povie Pezinok, z nejakého dôvodu nás ihneď napadne známa psychiatrická liečebňa. Táto má pochopiteľne tiež svoju históriu, ktorá údajne dáva o sebe vedieť aj dnes, kedy je už oficiálne zrušená. Po svojom zatvorení  sa však stala populárna u slovenských „ghost hunterov“ a títo tu vraj zaznamenali mrazivú odpoveď „z druhej strany“ na otázku, či sa v budove nachádza nejaký duch. Ten mal na túto otázku odpovedať kladne.

Martin – Sklabinský hrad

Na oko zrúcanina hradu, teda aj zaujímavá historická pamiatka a atraktívne miesto na turistiku za predpokladu, ak sa nebojíte legendy, ktorá vraví, že počas búrky sa tu má zjavovať rytier bez tváre a takisto obrovský had.

Hrad Sitno

Pôsobí už na pohľad mysticky a pripisujú sa mu rôzne legendy. Napríklad že tu sídlia nenarodené duše a dobrí, hoci už dávno zosnulí rytieri, a iní sa zas domnievajú, že je tento hrad bránou do pekla.

Zdroj/ foto: visit.trencin.sk.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: