13. apríla 2022
Kategorie: Cestovanie

3 dôvody prečo začať cestovať

Dnes je veľmi ľahké cestovať kdekoľvek sa vám zachce. Chce to len plán, poriadny rozpočet a neoblomného ducha. Krásny koníček, ktorý podporuje pozitívne myslenie a prácu na sebe samom. Čo vám môže cestovanie priniesť? O tom vám rozpovieme v nasledujúcom článku.

1) Život nie je len stereotyp a rutina

Možno sa zdá, že rutina nie je pre každého, ale nemusí to tak byť. Sú typy ľudí, ktorí svoj stereotyp neradi menia a sú spokojní s tým, čo majú a pod..No ak túžite predsa len po zmene, cestovanie je spôsob, ktorým sa jednoznačne vytrhnete z vašej „bubliny“ a zažijete neopakovateľné a každý deň nové vzrušujúce veci. Pocit, že žijete a nielen prežívate vám to bude pripomínať každý jedinečný deň.

2) Vystúpite zo zóny komfortu a získate lepšiu jazykovú zručnosť

Jedným zo spôsobov ako sa zbaviť strachu z cestovania je začať cestovať! Prestanete premýšľať nad zbytočnými vecami, ktoré sa vám vôbec nemusia prihodiť. Typické obavy novopečených cestovateľov sú: nestratím sa, nájdem správnu cestu, bude mi chutiť exotická kuchyňa a pod.? Predsa len, sú to opodstatnené obavy, keď s tým nemáte skúsenosti, ale nemyslite hneď na najhoršie. Áno, musíte byť prezieraví, ale musíte zachovať chladnú hlavu a naučíte sa fungovať aj v nie najpríjemnejších situáciách.

Samozrejme každý z vás čaká, že sa naňho automaticky nalepí angličtina alebo iný jazyk, ktorý sa používa v danej krajine, kde práve ste. Aj keď čosi pochytíte od miestnych, ale bez znalosti jazyka to budete mať ťažšie. Predtým ako začnete cestovať potrebujete nadobudnúť aspoň základné jazykové znalosti, aby ste sa mohli pomocou základných fráz dohovoriť. Sledujte filmy, seriály, čítajte knihy a učte sa jazyk, aby vás nič neprekvapilo. V cudzine si potom oprášite znalosti a zlepšíte sa na komunikatívnej úrovni.

3) Získate nových priateľov, prehľad o kultúrach, zvykoch o svete

O tom celé cestovanie je, o zážitkoch, skúsenostiach, ľuďoch a ich zvykoch, miestach. Vďaka pár návštevám môžete zavítať do tajov exotických krajín a vidieť ako tam ľudia fungujú, čo sa tam deje a ako to tam celé funguje.  Cestovanie prináša rôzne priateľstvá, lepšie orientačné schopnosti v mape a v priestore. Zároveň vám toto hobby otvorí oči a donúti vás zamyslieť sa nad sebou samým.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: