4. mája 2019
Kategorie: Lifestyle, Zdravie

Posilňovanie – ako začať

Už vás nebaví sa pozerať do zrkadla na tú nedokonalú postavu? Chcete niečo robiť so svojou váhou a so svojím zdravým? Mali by ste začať cvičiť. Avšak nie je to také jednoduché. Ako začať cvičiť? Čím začať?

Začiatky sú vždy najťažšie. Treba prekonať svoju lenivosť a neustále sa motivovať- asi najjednoduchší popis potrebný pred začatím cvičenia. Musíte sa stále motivovať. Ako sa správne motivovať? Prezerajte si fitness obrázky, dívajte sa na motivačné filmy a počúvajte motivačnú hudbu. Odporúčam vám nasledovné filmy: Rocky(všetky časti), Nikdy sa nevzdávaj(1 aj 2), neporaziteľný (taktiež všetky časti), Krv a kosť( Blood and bone) , ďalej filmy s Jackie Chanom, s JCVD a jednoducho všetky akčné a bojové filmy.

Ako začať cvičiť?

Pred tým než sa vydáte na túto tvrdú cestu, mali by ste si zaobstarať nejaké potrebné veci. Budete potrebovať športové oblečenie, fľašku na vodu a cvičebný plán. Na internete sa nachádza niekoľko stoviek cvičebných plánov. Treba si však ujasniť, aký máte cieľ. Ak potrebujete schudnúť, asi vám bude plán určený na obej na dve veci. Pokiaľ ste si už zaobstarali všetky tieto veci, pozrite si návody( napr. na youtube), ako správne cvičiť jednotlivé partie. Pokiaľ budete cvičiť nesprávne, hrozí vám obrovské riziko poškodenia svalov a ďalších nepríjemných vecí.

Čo cvičiť prvý mesiac?

Vraví sa, že prvé zmeny spozorujete po prvom mesiaci cvičenia. Následne až za niekoľko mesiacov. Preto vám odporúčame cvičiť prvý mesiac celé telo( čiže všetky partie). Najskôr musíte dať zabrať všetkým partiám tela. Až po mesiaci, alebo lepšie po dvoch mesiacoch môžete zmeniť váš cvičebný plán, ktorý bude rozsekaný na jednotlivé partie.

Cvičebné plány treba obmieňať. Nezabúdajte na to.

Ešte predtým, než začnete cvičiť, musíte si zahriať svaly a pripraviť ich na záťaž- strečing. Pokiaľ nebudete robievať strečing, hrozí vám natiahnutie/natrhnutie svalov a taktiež môže dôjsť ku skracovaniu šliach. Dobrý strečing by mal trvať aspoň 10minút a mali by ste ho zahájiť pred tréningom a taktiež aj po tréningu.

Neustále sa motivujte a začnite na sebe makať ešte dnes! Neodkladajte to na zajtra, pretože to robia len slabý.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: