16. mája 2014
Kategorie: Bývanie

Spálňa pre pokojný spánok

Asi každému je jasné, že spálňa je miestnosť, v ktorej mnoho ľudí strávi tretinu svojho života. Ide o priestor, ktorý má vyžarovať ten blažený a nenahraditeľný pocit- pocit domova. Aby však sme ten pocit domova z nej cítili, mala by byť špeciálne upravená podľa nášho gusta.

Útulnosť

Jednoznačne najdôležitejším prvkom, ktorý by dokonalá spálňa mala zahŕňať je práve útulnosť. Tá práve zabezpečuje pocit istoty, tepla a strechy nad hlavou.  Ako si zútulniť spálňu? Naozaj to nie je až tak ťažké. Pozrite si inšpirácie a nechajte sa inšpirovať rôznymi útulnými spálňami. Voľba je len na vás. Spálňu si môžete prispôsobiť podľa vašich predstav, pretože nikto cudzí by nemal mať do nej prístup. Čiže nezáleží od toho, aký dom/byt máte, ale od toho čo sa vám ľúbi. Samozrejme, že každý má vlastný štýl. Niekomu sa páči extravagancia a inému  zasa minimalizmus.

Pokiaľ volíte farby, skúste použiť snehovo bielu. Biela farba je totiž v súčasnosti najpopulárnejšou a najmodernejšou. Pokiaľ ju skombinujete z tmavými komponentmi (tmavé drevo,imitácia tmavého dreva), budete mať naozaj krásnu a modernú spálňu. Nezabúdajte na záclony, koberce či kvety.

Samozrejme, že do útulností patrí niekoľko ďalších faktorov(predmetov).

Ale čo je podstatou spálne? Čo je kľúčovým prvkom, ktorý hrá v spálni tu najdôležitejšiu rolu? Posteľ!

V posteli strávime až jednu tretinu nášho života, a preto by sme nemali zanevierať na túto magickú vecičku. Posteľ musí byť  pre nás dokonale príjemná a príjemnosť zabezpečí jedine kvalitný matrac. Niekomu vyhovuje tvrdšia, niekomu mäkšia, no každopádne sa zhodneme, že útulná bude vždy. Nezabúdajte na to, že kvalita spánku ovplyvňuje váš výkon v nasledujúci deň. Ak chcete byť úspešní a zdraví, mali by ste si dopriať kvalitnejšiu matrac.  V súčasnej počítačovej dobe sa už i matrace kupujú cez internet.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: