15. marca 2023
Kategorie: Cestovanie

Wellness pobyt na Slovensku

Nemusíte cestovať do zahraničia ani k moru aby ste si dopriali oddych od bežných starostí, zbavili sa stresu, a zrelaxovali. Wellness pobyt si môžete dopriať aj na Slovensku a pokojne aj každý mesiac. Uniknite z každodenných povinností do sveta hýčkania a rozmaznávania a užite si všetky výhody wellnessu.

Čo je wellness?

Väčšina ľudí si pod pojmom wellness predstaví masáže, sauny, vírivky či skrášľovacie procedúry. Pod týmto pojmom sa toho ale skrýva viac. Kým v minulosti bol wellness hlavne o fyzickom zdraví a kondícii v súčasnosti sa kladie dôraz aj na psychickú pohodu, relax, odbúranie stresu, zdravú stravu,.. Snahou wellnessu je tak docieliť fyzickú aj psychickú rovnováhu v organizme.

Aby ste si poriadne oddýchli a načerpali nové sily je najlepšie dopriať si wellness pobyt aspoň na víkend. Nechajte sa pár dní rozmaznávať a do práce môžete nastúpiť ako znovuzrodení.

Kde si zájsť na wellness?

Wellness centrá dnes nájdete takmer všade Vybrať si to najvhodnejšie môže byť dosť náročné, hlavne ak neviete kde a kam sa vybrať. V každom väčšom meste minimálne jedno centrum nájdete.

Vysoké Tatry – luxus spojený s wellnessom

Najznámejšie wellness centrá nájdete v Tatrách. V nádhernom prostredí s úžasnou panorámou si môžete užiť nie len množstvo procedúr ale aj výlety do hôr.  Napríklad hotel Hrebienok v Starom Smokovci má wellness centrum s bazénom, fínskou, infra či bylinkovou saunov a fitkom.

Dopriať si tu môžete relaxačné alebo celotelové masáže medzi ktorými nájdete aj medovú či čokoládovú. Zaujímavosťou je oddychová zóna, kde si môžete po všetkých procedúrach oddýchnuť a relaxovať.

Tatrách nájdete hotelov, ktoré ponúkajú wellness pobyty neúrekom. Aj keď sú procedúry zväčša podobné môžu sa v niektorých detailoch líšiť.

Bešeňová – zábava pre celú rodinu

Pokiaľ hory nie sú pre vás môžete si na wellness zájsť do Bešeňovej. Aj keď ide o známy aquapark môžete si tu dopriať aj relax. Saunová show, aromaterapia či muzikoterapia vám pomôžu uvoľniť sa a znížiť stres. Podstúpiť môžete aj metličkovanie, ktoré prekrví pokožku, zlepší jej zdravie a prinavráti mladosť. Zaujímavosťou, ktorú v Bešeňovej nájdete je jaskyňa s nekonečným vodopádom.

Aquapark Bešeňová ponúka množstvo aktivít pre všetkých členov rodiny. Každý si tu nájdete niečo ,čo ho zaujme. Pokojne sa sem môžete vybrať aj s celou rodinou.

Nezabudnuteľné chvíle s rodinou spojené s relaxom a oddychom zažijete aj v Tatralandii. Pokojne sa sem môžete vybrať na víkend aj s deťmi a navštíviť všetky atrakcie, ktoré tu nájdete.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: