8. novembra 2020
Kategorie: Tipy a rady, Zdravie

4 tipy ako byť zdravší

Čo je kľúčom k celoživotnému zdraviu? Predsa medicína životného štýlu – jednoduché zmeny v stravovaní, pravidelná fyzická aktivita a zvládanie stresu. Inšpirujte sa našimi odporúčaniami a premeňte ich na výsledky, z ktorých budete nadšení!

Začnite od hlavy

Ukazuje sa, že pozitívny prístup pomáha budovať zdravší imunitný systém a podporuje celkovú vitalitu organizmu. Vaše telo verí tomu, čo si myslíte, preto sa sústreďte na pozitívne momenty každého dňa. Buďte vďační za všetko dobré a všetkých fajn ľudí, čo máte okolo seba.

V dennom menu by nemala chýbať zelenia

Doprajte si denne aspoň päť porcií zeleniny – surovej, dusenej či pečenej, prosto v úprave, ktorá vám chutí. Strava s vysokým podielom zeleniny a obsahom vlákniny je skvelou prevenciou proti rakovine hrubého čreva, pažeráka, pankreasu či žalúdka. Naučte sa pri varení zapájať „do akcie“ kapustu, mrkvu, paradajky, brokolicu alebo listovú zeleninu!

Pravidelná fyzická aktivita

Ak chcete žiť dlho a kvalitne, potom sa pravidelnej fyzickej aktivite jednoducho nemôžete vyhýbať! V praxi sa potvrdilo, že lepšie ako nárazové a intenzívne cvičenie pôsobí na človeka každodenná, hoci aj 10 či 20minútová fyzická aktivita. Prihláste sa na hodiny tanca, dlhými prechádzkami spoznávajte svoje okolie, vyrazte na bicykel, zájdite si s kamarátmi na plaváreň – možností je mnoho, stačí si vybrať tie, ktoré sú najbližšie vášmu naturelu.

Dostatok výdatného spánku

V rámci regenerácie tela aj mysle nie je nič účinnejšie, ako poriadny spánok. Jeho dĺžka je individuálna, no vo všeobecnosti by malo stačiť 5 až 7 hodín ozaj výdatného spánku. Ak máte so spánkom problém, poriadne si zatemnite spálňu, odstráňte z nej rušivé elementy (akúkoľvek obrazovku, tykajúce hodiny), prípadne pred spánkom vyskúšajte meditáciu či iné relaxačné techniky.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: