2. novembra 2020
Kategorie: Auto-moto

5 vecí, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe rodinného auta

Uvažujete nad kúpou rodinného auta? Bez ohľadu na to, ktorú značku si vyberiete, tieto vlastnosti by ste určite nemali brať na ľahkú váhu!

1) Dostatok miesta – pre nohy i hlavy

Moderné autosedačky sú pomerne objemné, preto bude fajn, ak sa okrem nich do auta zmestí ešte aj niekto iný ako šofér. Pamätajte tiež na to, že vaše požiadavky na auto budú iné pri prvom a iné pri treťom dieťati. Pri väčšom počte detí sa už bude hodiť vozidlo s troma radmi na sedenie.

2) Bezpečnosť

S príchodom detí sa parameter bezpečnosti auta stáva dôležitejším, než kedykoľvek predtým. Pre drobcov sediacich na zadných sedadlách je dôležité, aby bolo auto vybavené airbagmi pre bočný náraz a celkovo pevnou konštrukciou, vrátane pevných dverí. Inšpirujte sa výsledkami a hodnotením crashtestov!

3) Jednoduchá údržba interiéru

Vyberte si vozidlo s interiérom, ktorý nie je náročný na údržbu. Deťom sa totiž s neuveriteľnou ľahkosťou darí vtlačiť jedlo do najrôznejších kútov a štrbín, kde by ste nečistotu naozaj nehľadali. Ak si chcete zachovať čistotu v aute, určite oceníte ľahko umývateľné odkladacie priestory či držiaky na poháre.

4) Objem kufra

Medzi počtom detí a množstvom s nimi súvisiacich vecí existuje priamoúmerný vzťah. Pripravte sa na to, že veľkú časť kufra zaberie kočík – v prípade, že sa doň zmestí. A to by sa mal, pretože okrem kočiaru budete musieť prenášať aj iné, s rodičovstvom súvisiace momenty (oblečenie, hračky, plienky a mnoho iných).

5) Cena, pravidelné náklady, spoľahlivosť

Ideál je zrejmý – získať čo najspoľahlivejšie auto s čo najmenšou spotrebou za čo najprijateľnejšiu cenu. Definujte si možnosti vášho rozpočtu a spolu stým aj funkcie, vlastnosti a výbavu, ktorú by ste v aute chceli mať. A pamätajte, že vozidlo, ktoré bude neustále v servise, pravdepodobne nebude dobrým rodinným autom.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: