24. apríla 2019
Kategorie: Bývanie, Tipy a rady

Aké farby zvoliť do interiéru?

Pri zariaďovaní interiéru tvoria farby obrovskú rolu.Farby opticky zmenšujú i väčšujú priestor, a  preto si treba dobre rozmyslieť, aké farby budú pre váš domov vhodné. Pokiaľ máte menší domov, odporúčame nepoužívať rôznofarebné odtiene.Poďme si spoločne „vymalovať“ pár izieb.

Obývacia izba

Veľmi dôležitá izba, ktorá je centrom spoločnosti i relaxu je obývačka. Najvhodnejšou farbou, ktorá sa hodí jednoducho všade a ku všetkému je biela. Biela je v súčasnosti najpoužívanejšou a najelegantnejšou farbou. Prečo je to tak? Jednoducho preto, lebo ku bielej možno skombinovať hocičo. Ideálne je však skombinovať tmavé drevo, alebo imitáciu tmavého dreva práve k tejto farbe. Taktiež doporučujeme aj horčicovú farbu. Nádherne presvieti interiér.

Spálňa

Izba, ktorá musí vyžarovať útulnosť, radosť či potešenie je spálňa. Ako ju spestriť? Vymaľovanie spálne nie je jednoduché. Treba si zvoliť také farby(farbu), ktorou nič nepokazíte a zároveň budete každý večer zaspávať s pocitom teplého domova.  Čiže záleží na vás, ktorá farba je pre vás zázračná. Nezabúdajte na to, že farby môžu opticky zmenšovať a zväčšovať izby. Biela farba opticky zväčšuje, čiže taktiež nič nepokazíte, keď ňou pretriete spáľňu.

Detská izba

Detská izba je izba detí. Mala by byť ušitá na mieru deťom, ktoré v nej bývajú. Ak máte menšie deti, môžete izbu vymaľovať na hráškovo. Poprípade môžete steny vyzdobiť rôznymi tapetami. Pokiaľ však v detskej izbe bývajú staršie deti či dospelý, odporúčame zvoliť buď kombináciu dvoch bielych a dvoch zelených stien, alebo opäť len snehovo bielych.

Aká je podľa nás najvhodnejšia kombinácia farieb a doplnkov?

Biela farba omietky, „drevená“ podlaha a v strede pozornosti pás, možno i dva až tri kamenného obkladu-kremeňa. Nádherná moderná a elegantná kombinácia, ktorou ohúrite všetkých na vôkol, ale hlavne seba.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: