29. októbra 2021
Kategorie: Lifestyle

Aké školské potreby sú tými najpoužívanejšími?

Určite to všetci dobre poznáte, nakupovanie školských pomôcok môžeme slobodne označiť za samostatnú kapitolu. Nespočetné množstvo zošitov a výber potrebných pomôcok pre žiakov nemusí byť pre vás až tak komplikované. Stačí sa zamerať na potreby, ktoré študenti využívajú čo najčastejšie. Tie ostatné, ktorými sa možno zaoberáte zbytočne, totiž nemusia využiť aj po celý školský rok.

Samozrejme, výber by mal závisieť individuálne od každého žiaka. Ak má váš syn alebo dcéra mimoriadne vypracovanú fotogenickú pamäť, rozhodne mu zaobstarajte čo najväčšie množstvo farebných pier. Zvýrazňovače a prepisovačky budú jeho najlepším kamarátom. Farebné perá totiž umožňujú zviditeľniť podstatný text od toho menej podstatného. Podľa farebného zobrazenia je potom ľahšie si ho zapamätať.

(Ne) priateľ – MATEMATIKA

Školské potreby pravdepodobne využijete vo veľkom množstve na nie veľmi obľúbenom predmete – matematike. Jej súčasťou je totiž aj geometria, kde sa nezaobídete bez pravítka, uhlomeru a kružidla. Povinnosťou pri rysovaní je aj dokonale zastrúhaná ceruzka a prípadne aj tuhy do kružidla. Vaše geometrické obrázky tak môžu byť presné a vy za nich dostanete dobrú známku. Pri výpočte všetkých ľahkých aj ťažkých príkladov je najväčším pomocníkom kalkulačka. Nezabudnite si jednu zaobstarať, pretože tie, ktoré sú v mobilných telefónoch sú vo väčšine prípadov zakázané.

Kam písať poznámky?

Na univerzitách je už bežné písať si poznámky do svojich laptopov, ale pre tých, ktorí majú radi klasiku sú najlepšie univerzálne zošity. Ručne písaným poznámkam sa totiž nič nevyrovná. Vyberajte z čistých, linajkových, s okrajmi či bez. Prípadne si zakúpte aj obaly na zošity, aby sa vám nepoškodili. Svoje zošity môžete zakladať do boxov a mať vo všetkom poriadok.

Pre všetko sa dá nájsť využitie a široký výber školských potrieb nájdete na eshope spoločnosti DUMAR.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: