27. augusta 2013
Kategorie: Technológie, Tipy a rady

Ako zaindexovať stránku do Seznamu?

Veľa používateľov sa stažovalo na pomalé zaindexovanie stránok v Sezname, oproti zaindexovaniu stránky v Google. Na tento problém som sa zameral aj ja. Pre príklad uvediem tento blog. Po oficiálnom spustení svojho blogu som sledoval kedy začne indexovať google a kedy seznam. Google po 2 dňoch mal zaindexovaných 24 stránok a Seznam bohužial ani jednu. Na piaty deň sa Seznamu konečne podarilo zaindexovať moju homepage – 1 stránku. Mne osobne pomohlo to, že som pridal svoju stránku do Seznamu na adrese: http://search.seznam.cz/pridej-stranku

Pokiaľ sa chcete presvedčiť, či je Vaša stránka zaindexovaná v sezname, stačí ak použijete do Seznam vyhľadávania „site:“. Napríklad: site:forlis.eu. Pokiaľ sa nič nezobrazí, znamená to, že nemáte zaindexovanú ani jednu stránku v Sezname 😛

Pokiaľ seznam vyhodnotí Váš web ako kvalitný, pravdepodobne bude narastať počet zaindexovaných stránok v Sezname. Samotnou existenciou stránky nevzniká nárok na jej zaindexovanie. Viac sa o tomto môžete dočítať na Seznam blogu.

Tento problém ma natoľko zaujal, až som napísal do Seznamu. Poslal som im zopár otázok, na ktoré prišla odpoveď do 24h.

Otázky, ktoré som položil:

1. Prečo Seznam indexuje tak pomaly?

Odpoveď: Rychlost indexování Seznamem se globálně neustále zvyšuje, naše technologie se snažíme neustále zlepšovat.

2. Ako zrýchliť zaindexovanie do Seznamu?

Odpoveď: Neexistuje žádná univerzální rada ohledně zrychlení indexace. Faktem je, že (momentálně) stránky v českém jazyce indexujeme ochotněji, než stránky v cizích jazycích (včetně slovenského). Při plánování, co zaindexovat se přihlíží ke kvalitě stránek. Více informací je v nápovědě.

3. Koľko dní trvá cca zaindexovanie stránky do seznamu?

Odpoveď: Neexistuje žádné obecné číslo, které by rychlost vyjadřovalo, závisí to na mnoha faktorech. Rychlost může být od několika minut, může to být i mnohem více, některé stránky se do indexu nemusí dostat vůbec (ačkoli byly navštíveny crawlerem).

4. Dovolím si povedať, že dávnejšie Seznam indexoval rýchlejšie ako teraz. Kde je chyba?

Odpoveď: Dovolím si tvrdit, že (globálně) tomu je naopak. 🙂

Chcel by som sa poďakovať Seznamu, že si našiel čas a odpovedal na všetky otázky. Presvedčil som sa, že pokiaľ chcete, aby Váš web Seznam indexoval, musíte ho pridať do Seznam katalógu.

Verím, že týmto článkom som pomohol zopár užívateľom s indexovaním v Sezname.

Aký máte vy názor na rýchlosť indexovania Seznamu?

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: