24. apríla 2014
Kategorie: Lifestyle

Čítanie srdcom

Čítanie knihy plnými dúškami a popíjanie pri tom dobrej kávy, je pre mnohých ľudí najlepším spôsobom relaxu. Knihy, alebo inak povedané naši „nemí učitelia“ nám môžu poslúžiť na viacero vecí. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko praktických využití dobrej knihy.

Gramatika

Diktáty a iné spôsoby overovania žiakov, ako ovládajú gramatiku, je pre mnohých študentov najväčšou pohromou. Tí čo majú načítané už niekoľko tisíc strán sa však obávať nemusia. Totiž keď čítate knihu, automaticky sa vám ukladajú slová do pamäti. S íčkami už jednoducho problém mať nebudete.

Vyjadrovanie

Vyjadrovanie hrá nesmierne dôležitú rolu pri mnohých situáciach. Napríklad pri pohovore o prácu, stretnutiach, ale i v škole či v obchode. Podľa toho, ako sa vyjadrujete, si ľudia vytvárajú o vás mienku. Vďaka čítaniu si môžete vaše vyjadrovanie vypilovať.  Počas tréningu skúšajte klásť dôraz na intonáciu. Odporúčame to skúšať pred zrkadlom. Dodá vám to odvahu a na stres z prednesu postupom času zabudnete.

Kreatívnosť

Čítaním kníh ( najmä fantázií) si vybudujete obrovskú kreatívnosť.  Ako je to možné? Počas toho ako čítate napríklad o drakovi, ktorý má dve hlavy a lieta vysoko nad Zemou , si túto situáciu musíte predstavovať v hlave.  Vďaka tomuto si po čase získate dve veľmi užitočné a dôležité vlastnosti. Konkrétne kreativitu a predstavivosť. Rôzne agentúry a firmy vyhľadávajú práve takýchto ľudí. Kreativita je na nezaplatenie.

Už niekoľkokrát som sa stretol s príslovím „Nesúď knihu podľa obalu“. Je to až paradox, že toto príslovie možno využiť skoro všade.  Zamyslite sa trošku nad tým..Kto to príslovie mohol vymyslieť? Koho napadajú takéto myšlienky? Jednoznačne len tých, ktorý strávili za knihami toľko voľného času, koľko dnešná mladá generácia za počítačom.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: