21. júna 2014
Kategorie: Lifestyle

Detské koliky

Detská kolika je snáď pre každú matku známym pojmom. Pokiaľ neviete, čo to je, ide o silné kŕče a bolesti bruška, sprevádzané hlasitým plačom.Toto nepríjemné ochorenie postihuje približne 20 – 25% dojčiat, nehľadiac na pohlavie, najmä v období medzi 2. a 3. Mesiacom života. Ide o obdobie vyčerpávajúce ako pre mamičky tak i pre malé deti. Čo pomáha na zmiernenie bolestí, sa dozviete v tomto článku.

Pokiaľ si neviete rady s týmto problémom, určite navštívte web detskekoliky.sk, kde sa dočítate o tomto onemocnení viac a samozrejme sa dočítate aj o tom, ako ho liečiť.

Intolerancia laktózy

Pokiaľ v tele chýba enzým laktáza, poprípade nie je jeho produkcia dostatočná, dochádza ku problémom, ktoré postihujú ako dospelých, tak i deti. Tieto problémy sa označujú ako intolerancia laktózy. U detí býva intolerancia laktózy len dočasná. Intolerancia laktózy v črevách spúšťa proces kvasenia, ktoré vedie k produkcií plynov a následne k nadúvaniu, stvrdnutiu a zväčšeniu bruška. Tento prebytok  môže spôsobiť poruchy peristaltických pohybov čreva, a práve to spôsobuje, že dieťa plače kvôli obrovským kŕčom bruška. Tlak vytvorený prevažne kyselinou mliečnou spôsobuje reflux- nadúvanie bruška a hnačku. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si o intolerancií laktózy.

Ako zmierniť a utĺmiť bolesť?

Mamičky, ktoré koja,  by mali úplne vylúčiť zo svojho jedálnička potraviny vyvolávajúce koliku. Medzi tieto nebezpečné potraviny patria napríklad: Uhorky, paprika, brokolica, karfiol, ružičkový kel a káva.

Pokiaľ je však detská kolika spôsobená nízkou produkciou laktázy, odporúčame zakúpiť výživový doplnok ColiPrev, ktorý je vhodný kombinovať s kvapkami s obsahom kmeňa lactobacillus rhamnosus.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: