29. júna 2023
Kategorie: Lifestyle

Máte radi sladké vafle so šľahačkou? Upečte si ich vo vaflovači

Láka vás chuť jemných chrumkavých vaflí so šľahačkou, jahodami a čokoládou? Túto belgickú maškrtu z nadýchaného cesta s excelentnou chuťou si môžete pripraviť aj sami pomocou vaflovača. Určite vás oslovia modely v odlišných dizajnoch vyrobené z rozličných materiálov a s mnohými modernými funkciami.

Klasický či multifunkčný

Ak sa rozhodnete pre kúpu nového vaflovača, je veľmi vhodné zvážiť, či vám postačí iba pečenie vaflí alebo od neho očakávate funkcie navyše. Klasický typ pozostávajúci iba z jedného druhu platne vám dokáže vykúzliť len vafle, avšak multifunkčný má v sebe zabudovaný aj tostovač a neoceniteľný gril. A tak si môžete skvelo pochutnať nielen na znamenitých vafliach, ale i na delikátnych sendvičoch a toastoch, ba aj na grilovanej zelenine a mäse ochutenom chilli, oreganom  provensalskými bylinkami a roztápajúcim sa syrom. Pomôže vám v tom niekoľko druhov platní, ktoré je možné meniť podľa vášho želania. V balení nájdeta aj odmerku a praktickú naberačku pre vhodnú veľkosť vaflí.

Príkon a veľkosť

Pri výbere prístroja majte vždy na pamäti, že zo stúpajúcim príkonom narastá aj jeho celkový možný výkon. V praxi to znamená skoré nahriatie platní so zníženou dobou potrebnou na pečenie. Náš trh ponúka najmä vaflovače s príkonom od 700 do 1200 wattov. Ale vyrábajú sa aj vysokokvalitné a oveľa výkonnejšie určené hlavne pre skúsených profesionálov do reštaurácií a cukrární. Doma vám tento perfektný pomocník upečie vafle v počte 2 až 5 kusov naraz v obdĺžníkovom aj okrúhlom tvare, v tvare srdca a kvetín a deťom sa určite zapáčia a zachutia vafle napodobňujúce obľúbené zvieratká.

Materiál plášťa a platničiek

Najviac používaným výrobným materiálom vaflovačov je plast, ale siahnúť môžete aj po modeloch v kombinácii plast s nehrdzavejúcou oceľou. Tá vyniká nielen brilantnou odolnpsťou, ale aj pozoruhodnou kvalitou a navyše dizajnovo pôsobí mimoriadne elegantne. Pokiaľ ide o materiál pečúcich platní, zdobí ich nepriľnavá vrstva teflónu, ktorá je zárukou prípravy pokrmu bez pripálenia a použitia rastlinného oleja. Iste viete, že teflón je možné pomerne ľahko poškriabať, a preto je nevyhnutné používať iba kuchynské náčinie z dreva, ktoré ho zaručene nepoškodí. V obchodoch nájdete aj modely s odolnými nepriľnavými keramickými platňami, ktoré sú ale krehkejšie a ľahšie rozbitné.

Praktické funkcie:

  • Regulácia teploty – umožňuje nastavenie teploty podľa vášho želania.
  • Zvuková signalizácia – vynikajúca funkcia, vďaka ktorej nemusíte byť neustále v strehu a prístroj sledovať, pretože vás upozorní na začatie i ukončenie pečenia.
  • Vymeniteľné platničky – určite privítate možnosť výmeny platničiek, tak aby ste zabezpečili ich dôkladné umytie aj mimo vaflovača.
  • Tepelná poistka – super program na zaistenie vašej bezpečnosti v prípade možného prehriatia zariadenia.
  • Uzamknutie veka – dôležitá funkcia pre zabránenie odchýlenia vrchnej platničky, keďže vafle v priebehu pečenia zväčšujú svoj objem.
  • Protišmykové nožičky – pomocou nich dosiahnete pevnú stabilitu zariadenia.
Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: