31. januára 2022
Kategorie: Lifestyle

Česká moderátorka Petra Slancová inšpiruje k odvahe vystúpiť z komfortnej zóny a žiť svoje sny

Česká moderátorka Petra Slancová chce inšpirovať druhých k väčšej radosti a vnútornému naplneniu zo života. Vznikol nápad natočiť dokumentárny film s nadčasovým, láskyplným posolstvom duchovných majstrov z Indie. S posolstvom, ktoré ide za hranice náboženstvá, vyznania či kultúry.

Petra Slancová, tvorkyňa dokumentárneho filmu Áno životu, Áno láske sa pohybuje v médiách necelých 20 rokov. V priebehu tejto doby sa u nej postupne vytrácal pocit naplnenia. To ju viedlo k hľadaniu odpovedí na svoje otázky kto je, prečo tu je a aký je zmysel jej života. Uvedomila si, že chce byť súčasťou niečoho, čo má hlbší prospech a prebúdza vnútorný potenciál. Čo inšpiruje.

Odpovede na osobné otázky jej začali prichádzať postupne cestou sebapoznania. Zásadnú zmenu zažila pri zdanlivo neplánovanom stretnutí s duchovným učiteľom, ktoré otvorilo cestu k novému vnímaniu aj k jedinečným zážitkom. V januári 2016 prichádza s nápadom natočiť vlastnú cestu do vnútra sebapoznania a už o tri mesiace neskôr odlieta na Kumb Melu – najväčšiu historickú púť na svete konajúcu v Indii, ktorá ponúka dokonalé prostredie pre natáčanie. Učenie ako žiť v prítomnosti, ako prekonávať svoje strachy, otvoriť sa neznemenú a mať dôveru vo svoju intuíciu, dodali spoločne s dokumentaristom Janem Kadeřábkom základ pre vznik celovečerného dokumentárneho filmu.

Časť financií na dokončenie filmu Áno životu, Áno láske, ktorého zámerom je šíriť inšpiratívne posolstvo medzi širokou medzinárodnou verejnosťou, sa Petra Slancová rozhodla získať prostredníctvom projektu na crowdfundingovej platforme Indiegogo. Kampaň je spustená pod odkazom Indiegogo Yes to Life, Yes to Love, kde aj Vy môžete podporiť dokončenie filmu a získať tak VIP vstupenky na prvé Pražské premietanie, online verziu filmu za zvýhodnenú cenu a veľa ďalších zaujímavých odmien.

,,Povedala som Áno životu a odletela do Indie. Išla som za hranice pohodlia a opustila moju veľkú potrebu mať veci pod kontrolou. Prešla som veľkou premenou seba samej, ktorá sa premietla do filmu a verím, že bude pre divákov prínosom a inšpiráciou na ich osobnej ceste. Zvlášť v tejto dobe,“ povedala Petra Slancová autorka filmu Áno životu, Áno láske.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: