1. júla 2014
Kategorie: Technológie

Svet kociek- Minecraft

Minecraft patrí medzi najobľúbenejšie hry na počítač. Táto hra si priazeň u hráčov získala za pomerne krátky čas. Pokiaľ neviete čo je to Minecraft, tak v tomto článku nájdete odpoveď.

Úplne jednoduchá hra s kockovou grafikou no napriek tomu je niečim jedinečná- aj takto možno opísať Minecraft. Možno si na prvý pohľad poviete, že čo to pre boha je? Veď hry s nadupanou grafikou, ako napríklad Assassin´s Creed, NFS, Fifa, NHL, Batlefield či mnoho ďalších sú v súčasnosti trendom. Práve hra, ktorá beží na Jave a má kockovú grafiku a všetko v hre nadobúda podobu kocky dokázala, že v jednoduchosti je krása.

O čo ide v hre?

Hru si môžete vychutnávať  rôzne. Ide len o to, akú máte fantáziu, to je zmysel tejto hry a práve to sa mi na tejto hre najviac páči,  pretože hru si môžete tvoriť práve vy.

Ako začať?

Pokiaľ prvýkrát zapnete hru, zjavíte sa pod holým nebom a vo vašom inventári sa nebude nič nachádzať. Odporúčam vám vyhľadať si strom a začať ho rúbať. Následne zmačknite tlačítko E (inventár) a hore, na pravo od postavičky sa nachádzajú 4 políčka(Crafting). Do jedneho políčka vložte drevo , ktoré ste vyrúbali a následne si z políčka za šípkou vyberte dosky.Tieto dosky rozmiestnite do 4 políčok. Získate Crafting table, ktorý slúži na vyrábanie rôznych náčiní, brnení a mnohých ďalších vecí. Musíte si podrobne naštudovať, ako sa čo vyrába( napíšte do vyhľadávača minecraft crafting).

Postavte si dom, kolajnice, vypestujte si obilie či chovajte ovce, sliepky alebo kravy. Je to len na vás, akú hru si vytvoríte vy.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: