15. apríla 2023
Kategorie: Technológie

Prečo investovať do robotického vysávača?

Vysávanie sa medzi obľúbené domáce práce rozhodne neradí. Hluk vysávača, nutnosť zohýbať sa aby ste všade vysali a o deň – dva  všetko zopakovať. Ak si zaobstaráte robotický vysávač nemusíte sa vysávaniu venovať. Poriadok a čistotu podlahy či koberca môžete prenechať tomuto domácemu pomocníkovi.

Výhody robotického vysávača

Upratuje sám

Robotický vysávač stačí len nastaviť a o viac sa nemusíte starať. Bude vysávať tak často ako mu poviete. Stačí len aby bol nabitý a v prípade potreby sa mohol bez problémov dostať k nabíjacej stanici. Upratuje vždy dôkladne a pokojne aj každý jeden deň. Vy prídete domov z práce a už máte povysávané.

Vysaje aj ťažko dostupné miesta

Dostať sa s bežným vysávačom pod posteľ alebo pod nábytok môže byť niekedy náročné a neraz aj nemožné. Robotický vysávač s tým ale problém nemá. Rovnako dobre vyčistí plávajúcu podlahu a aj dlažbu. Ak máte doma koberce zaobstarajte si robotický vysávač, ktorý je vhodný aj na koberce, Nie každý si s nimi totižto poradí.

Šetrí vám čas a aj elektrickú energiu

Oproti klasickým vysávačom spotrebuje robotický vysávač menej elektrickej energie. Síce sa musí nabíjať ale ak máte model s výkonnejšou batériou na jedno nabitie vám povysáva celý byt.

Čas, ktorý by ste trávili vysávaním môžete venovať rodine či inej činnosti. Perfektne povysáva aj na miestach, ktoré nie sú vidieť a ku ktorým sa ťažko dostanete (pod nábytkom).

Výhodný pre alergikov

Väčšina kvalitných robotických vysávačov má aj UV-C lampu, ktorá podlahu dezinfikuje. Likviduje tak všetky baktérie a aj roztoče čo je výhodné pre ľudí s alergiami, astmou či ľudí, ktorí majú problémy s dýchaním.

Vysávanie aj mopovanie

Medzi robotickými vysávačmi nájdete aj typy, ktoré mopujú. Robotický vysávač s mopom podlahu nie len povysáva ale aj vytrie. Tento typ vysávačov má zabudované senzory, ktoré rozpoznajú typ podlahy (koberec alebo dlažba) a vie akú údržbu na daný povrch podlahy má uplatniť. Pokiaľ senzory neobsahuje musíte nastaviť cez aplikáciu zakázané zóny.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: