22. mája 2015
Kategorie: Bývanie

Uvažujete nad kúpou dvier?

Aký by to bol interiér bez dverí? Dvere tvoria naozaj významný prvok v architektúre interiéru. Pokiaľ uvažujete nad kúpu dverí, nemali by ste sa uponáhľať, inak by ste mohli spraviť chybu, ktorá by vás mohla mrzieť. Okrem toho, že dvere tvoria estetické/ umelecké dielo, mali by byť spoľahlivé aj po tej funkčnej stránke.

Rozdelenie:

Najpoužívanejšie interiérové dvere sú práve dvere otváravé, ktoré sú dostupné v troch variantách. Ide o dvere plné, sklenené alebo presklené. Veľmi obľúbené sú taktiež aj posuvné dvere. Tieto dvere sa zasúvajú pozdĺž steny, alebo  do púzdra, ktoré je zabudované priamo v stene. Môžu sa používať napríklad na oddelenie miestností, alebo do šatníka.

Nákup dverí z Poľska

Poľsko vyniká na celosvetovom trhu najmä vďaka svojim atraktívnym cenám, ktoré tvoria niekedy len tretinu zo slovenskej ceny. Dvere tam nájdete skoro na každom rohu, len ktoré si vybrať, keď sa mi páčia viaceré? Pokiaľ plánujete ísť do Poľska na nákup dverí a zárubní, nemali by ste sa vôbec uponáhľať. Poliaci majú úplne inú normu než my. Zatiaľ čo slovenská norma bola stanovená na 198 centimetrov, poliaci ju majú väčšiu až o niekoľko čísiel. Preto si to budete musieť správne vymerať.

Zárubne patria k takému doplnku dverí, avšak tento doplnok niečo aj stojí. Ide o moderný dizajn, ktorý skrášľuje nie len dvere.Zárubne bývajú častokrát drahšie než samotné dvere! Prečo je to tak? Každý dom/ byt respektíve každý vchod do miestností máva inú šírku a taktiež aj hrúbku stien. Zatiaľ čo sa tisíce dverí sa vyrába masovo za strojom, zárubne sa vyrábajú na mieru a v menších várkach. Práve preto je cena taká, aká je.

Najpohodlnejším riešením, je kúpa dvier a zárubní online na MoDoS.sk, kde sa nachádzajú stovky nie len interiérových dverí, špeciálne prispôsobených na našu slovenskú normu, čiže nebudete sa musieť báť rozmerov.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: