16. septembra 2020
Kategorie: Lifestyle

7 krokov ku šťastnejšiemu životu

Svet je plný príležitostí – vyberte si cieľ a urobte prvý krok k jeho dosiahnutiu. Ak budete chcieť využiť skratka, vaša cesta sa paradoxne môže stať dlhšou a namáhavejšou. Každopádne už to, že sa začali uvažovať o zlepšení vášho života, možno považovať za super začiatok!

1) Buďte vďační za to, čo máte

Ak svoje myšlienky sústredíte na tento moment namiesto na veci, ktoré ste mohli mať, no nedosiahli ste na ne, zmení to vašu perspektíve k lepšiemu.

2) Premýšľajte o svojom dni už večer pred jeho začiatkom

Mnoho úspešných ľudí končí svoj pracovný deň zostavovaním zoznamu toho, čo by mali spraviť nasledujúci deň či dva. Podvedome sa tak dokážu lepšie pripraviť a zorganizovať si svoje plány.

3) Buďte pripravení dospieť

Dospelí majú tendenciu k odďaľovaniu dôležitých vecí, zároveň si však lepšie uvedomujú ako sa správať, keď niečo nejde podľa plánu. Majte na pamäti svoju cestu a skončíte presne tam, kde chcete.

4) Neignorujte svoje emócie

Neignorujte svoje emócie, zároveň však nezabúdajte na to, že pocity nie sú fakty. Emócie si treba ctiť, netreba sa za ne ospravedlňovať, ale to, že máte pocit, ešte neznamená, že máte pravdu.

5) Pozor na negatívne myslenie!

Občas sa dostaneme do slučky negatívnych spätných väzieb a ani o tom nevieme. Ak sa vám do mysle vkráda bezmocnosť a beznádej, možno je načase trochu si zdriemnuť či porozprávať sa s niekým, kto vám môže pomôcť.

6) Nastavte si rutinu a držte sa jej

Dobré návyky, napríklad pravidelné cvičenie, nám pomáhajú cítiť sa lepšie. Udržiavanie takýchto návykov v človeku zároveň buduje pocit, že má nad svojim životom určitú kontrolu.

7) Výčitky – všetci ich máme

Či už voči rodičom, partnerom alebo priateľom. Výčitky však odoberajú priveľa psychických síl, ktoré potrebujeme na správne fungovanie. Nie je to ľahké rozhodnutie, no skúste to – nechajte zmiznúť svoju zášť a uvidíte, že sa vám uľaví.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: