9. júla 2014
Kategorie: Lifestyle

Motivácia je základ!

Prežívate v týchto dňoch obdobie, ktoré vás ničí? Pokiaľ sa neskutočne nudíte, alebo ste zažili nejaký neúspech, vďaka ktorému nemôžete spávať, tento článok je určený práve pre vás.

Existuje mnoho stránok na facebooku, ktoré sa snažia motivovať ľudí vo forme obrázkov, či krátkych videí. Je to úplne jedno či ste profesionálny športovec, alebo obyčajný človek s priemernou prácou. Motiváciu potrebuje každý. Na každého človeka pôsobia rôzne formy motivácií.

  • Príklad1: Študentka sa musí naučiť 10 strán biológie. Motiváciu si nastavila takúto: Pokiaľ sa naučí polovicu, čiže 5 strán, môže si otvoriť čokoládu, avšak môže zjesť len polovicu. Pokiaľ sa naučí nasledujúcich 5 strán, môže čokoládu dojesť.
  • Príklad2: Chlapec by chcel mať krásnu vyšportovanú postavu, avšak nechce sa mu ísť cvičiť. Samozrejme chápe, že bez práce nie sú koláče, čiže snaží sa nejako motivovať. Kamarát mu odporučí film Never back down. Po pozretí chlapec vstane a ide si dať 10 klikov!

Takýchto príkladov by som mohol napísať kľudne aj 20. Týmito príkladmi som vám chcel dokázať(ukázať), že na každého účinkuje iná motivácia, avšak jedno musia mať všetky formy motivácie spoločné-podstatu. Pýtate sa čo je podstatou motivácie? Motivovať!

Pokiaľ sa vám v živote moc nedarí, často „padáte na zem“,v nasledujúcom článku sa môžete tešiť na príbeh,ktorý som zhrnul z jednej výbornej knihy, ktorá je mimochodom tiež motivačná.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: