21. mája 2014
Kategorie: Lifestyle

Pohoda a relax

Už máte plné zuby práce či školy a potrebujete vypnúť myseľ a aspoň na chvíľu si oddýchnuť? Takéto momenty veľmi dobre poznáme. Človek nie je stroj. Potrebuje spánok, jedlo, pitie ale najmä relax a pohodu.

Pohoda a relax- to je práve pre niektorých ľudí úspech. Mnoho úspešných ľudí( napríklad Andrej Babiš) pracujú skoro nonstop. Stráviť aspoň hodinu s knižkou v ruke, alebo aspoň pár hodín s priateľmi a rodinou je pre nich to najvzácnejšie a prosia o to každý deň. „Vegetiť“ môžete hocikde a hocijako- všetko záleží len na vás, no snáď každý mi dá za pravdu, že pohodlná pohovka je ten najlepší komfortný spôsob na relaxáciu. Obrovským hitom v súčasnosti sú takzvané sedacie vaky/vankúše.

Ide o naozaj veľmi triviálnu vecičku, ktorú môžete hodiť v podstate hocikam na zem a môžete začať odpočívať. Tento novodobý trend je populárny najmä medzi študentmi. Tieto vaky sa nachádzajú aj na niektorých vysokých školách (napríklad na Ekonomickej v Bratislave) a študenti ich využívajú buď len na také leňošenie, učenie alebo na zabíjanie času

Pod pojmom relax si viacero ľudí predstavuje aj pozeranie sa napríklad z gauča, alebo z už spomínaného sedacieho vaku na televízor, alebo zaujímavé obrazy. Práve obrazy v nás dokážu vyvolať nejaké emócie. Obrazy patria do estetickej funkcie a naozaj, aký by to bol domov bez obrazu? Asi najznámejšie umelecké diela kreslil napríklad Leonardo Da Vinci, alebo Pablo Picasso, no každopádne existuje obrovské množstvo  známych výtvarníkov, ktorí sa zapísali do histórie práve vďaka talentu, ktorý im nadelil sám Boh. Predaj obrazov cez internet je v súčasnosti už bežnou záležitosťou a je naozaj skvelé, že existujú stovky eshopov, ktoré podporujú toto umenie.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: