20. mája 2014
Kategorie: Lifestyle

Posilňovanie – doplnky (3. časť)

Výživové doplnky sú naozaj veľmi obsiahlou témou. Práve kvôli tomu sme vám už aj v minulom článku sľúbili, že by bolo rozumné napísať ďalšiu novú časť z posilňovania- konkrétne z doplnkov. Pozrite sa, čo by ste ešte o nich mali určite vedieť:

Aminokyseliny

Už aj v minulom článku sme vám predstavili, čo tak zhruba aminokyseliny sú. Nakoľko ide o veľmi dôležitú látku potrebnú pre svalstvo, mali by sme si o nich povedať niečo viac.

Aminokyseliny napomáhajú pri diéte, poprípade pri rysovacom tréningu lepšie, ako niektoré proteíny či spalovače tukov. Počas toho, ako redukujete svoju váhu, strácate telesný tuk a spolu sním aj svalovú hmotu. Aminokyseliny vám však udržiavajú svalovú hmotu. Ide teda o základnú zložku bielkovín. Mnoho ľudí, najmä tí, ktorí užívajú proteín ich podceňujú, avšak nerobia správne. Proteíny obsahujú iba malú časť aminokyselín.  Aminokyseliny sú ľahko vstrebateľné a vhodné najmä pre športovcov.

Proteíny

O proteínoch sme si taktiež už niečo vraveli, avšak tiež len tak striedmo. Len tak pre zopakovanie, ide o najpoužívanejšiu a najobľúbenejšiu formu doplnkov . Taktiež sme si spomínali, že „proťáky“ rozdeľujeme podľa obsahu bielkovín na 100g(napr.:80g/100g-80tkový). Hneď v prvom článku som vám sľúbil, že vám pomôžem pri výbere proteínu a taktiež som spomenul slovenský proteín navrhnutý freerunerom Vladom zlatošom- Wellness protein. Ďalší naozaj špičkový proteín, ktorý som užíval cca 3 mesiace je ALL STARS HY – PRO 85. Ide o práškový proteín, ktorý obsahuje najhodnotnejšie bielkovinové komponenty: srvátka, kazeín, mliečny proteín a taktiež aj vaječný albumín. Proteín neobsahuje rastlinné bielkoviny a môže sa pýšiť svojim obsahom tuku, ktorý je ozaj minimálny.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: