18. marca 2021
Kategorie: Zdravie

Tipy, ako sa zbaviť akné za niekoľko dní!

Akné je problém, ktorý sa vyskytuje najčastejšie v puberte. V tomto období dochádza aj k psychickej a hormonálnej nerovnováhe. Liečbu je potrebné začať ihneď, ako sa objavia prvé príznaky. Prinášame vám tipy, ako sa zbaviť akné prírodnou cestou.

Hormonálna nerovnováha, ktorá často spôsobuje akné sa lieči pomocou byliniek. V bylinnej ríši poznáme tzv. fytoestrogény, ktoré priaznivo pôsobia na hormóny v tele. Je známe, že na antibiotiká si už telo vytvorilo rezistenciu, a preto často dochádza k ich zníženej účinnosti. Na stabilizáciu hormónov odporúčame použiť bylinné tinktúry v kombinácii s probiotikami.

Ako sa zbaviť akné pomocou liečivých húb?

Liečivé huby používa medicína už tisícky rokov. Používajú sa pri rôznych ochoreniach a výnimkou nie sú ani tie kožné. V súčasnosti sa odporúča Reishi, ktorá je označovaná ako kráľovná liečivých húb. Obsahuje účinné látky, vďaka ktorým výrazne zlepšuje zdravie pokožky.

Baza čierna ako liek na všetko

Už od stredoveku sa baza čierna používa ako liečivá rastlina. Obsahuje antiseptické a protizápalové účinky. Túto liečivú rastlinu môžete pripraviť rôznym spôsobom. Čaj z bazy čiernej sa používa na prechladnutia, pleťová voda na kožné ochorenia a sirup pôsobí priaznivo na imunitný systém.

Ako si pripraviť pleťovú masku z bazy čiernej?

Baza kvitne od mája do júla. V čase jej kvitnutia si z nej môžete pripraviť okrem iného aj pleťovú masku. Ako na to? Hrsť kvetov zalejete litrom vriacej vody a necháte vylúhovať až kým voda nevychladne. Takto pripravenú pleťovú vodu môžete aplikovať na pokožku. Odstránite tak jednoducho nečistoty, ktoré spôsobujú upchávanie pórov. Pleťovú vodu tiež môžete použiť do kúpeľa na celé telo. Pokožka bude žiarivá, svieža a čistá.

Pri liečbe akné je dôležité, aby ste problém podchytili čo najskôr. Musíte však počítať s tým, že sa to nevyrieši z večera do rána. Avšak pri nastavení správnej liečby môžete akné vyliečiť bez akýchkoľvek následkov.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: