5. augusta 2022
Kategorie: Technológie

Renovovanú elektroniku kúpite za výrazne nižšie ceny

Kto by to nepoznal. Poznajú to napríklad menší podnikatelia, ale určite aj my, bežní ľudia. V dnešnej dobe je už takmer samozrejmosť, že potrebujeme mať dobrý mobil, počítač (PC alebo notebook), prípadne tablet. A ruku na srdce, modernú techniku využívame okrem práce a okrem praktických záležitostí aj na zábavu, v čom zas kraľujú herné konzoly.

Všetko je to moderná technológia a spravidla ide o drahé záležitosti, čo teda vedia narušiť náš rozpočet. Existuje ale stále známejšia cesta, ako sa dá takýto tovar kúpiť lacnejšie.

Tým cenovo dostupným riešením je repasovaná (renovovaná) elektronika. Touto cestou sa dá kúpiť technika s atraktívnymi parametrami lacnejšie, a pritom nejde o bazárový produkt! Aký je teda rozdiel medzi renovovanou a bazárovou elektronikou?

Pri bazárových produktoch je šanca, že kúpite dlhodobo (a žiaľ viditeľne) opotrebovanú elektroniku. Pretože tú majiteľ obchodu či bazáru proste iba odkúpi a ďalej sa jej nevenuje. V takomto použitom stave ju potom predá potenciálnym záujemcom. A práve v tom predstavujú sympatický rozdiel obchody, ktoré predávajú renovovanú techniku.

Repasovanie alebo renovovanie znamená, že tento produkt bol opravený alebo vylepšený a až v takomto stave sa predá. A tieto produkty sa väčšinou nezískavajú z rúk bežných spotrebiteľov, ale napríklad zo skladov korporácií, z kancelárií štátnych inštitúcii, rôznych prezenčných výstav a podobne.

Na svete je nekonečné množstvo elektroniky, ktorá leží kdesi v skladoch.

Obchody, ktoré sa venujú predaju renovovaného tovaru, majú k takýmto dodávateľom prístup. Tento nevyužitý tovar sa dostane k nim. Vykonajú sa testy, doladia sa detaily, prebehnú opravy, ak je nutné, prebehne náročnejšia rekonštrukcia produktu.

A takýto produkt sa potom môže predať, hoci iba za zlomok ceny, ako keby išlo o čisto nový pultový tovar.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: