29. júna 2014
Kategorie: Technológie

iPhone 5 vs. iPhone 5s

Dve vlajkové lode od americkej spoločnosti Apple, ktoré pôsobia na trhu už od roku 2013 (iPhone 5) je veľmi ťažké na prvý pohľad rozoznať. Rovnaké rozmery, konštrukcia, tvar, no niečo sa predsa len zmenilo. A za to niečo si musíte priplatiť približne o 100€ viac. Pozrite sa čím sa od seba líšia iPhone 5 a iPhone 5s.

Prvý pohľad:

Ako som už spomínal, na prvý pohľad je ich dosť náročné rozoznať. Tieto dva smartfóny majú veľmi podobný design, rovnaké rozmery ba dokonca i rovnakú váhu. Tak čím sa teda od seba líšia? Pokiaľ sa dobre pozriete na Homebutton- jediné tlačítko pod displejom, v staršej verzií(iPhone5) tam bol znázornený štvorec. V novšej S verzí sa tam štvorec už nenachádza. Pýtate sa prečo? A teraz sa dostávame k najväčšej odlišnosti medzi týmito telefónmi. Homebutton iPhonu 5s okrem toho, že slúži na zatváranie aplikácií a ďalších prkotiniek, je navrhnutý tak, aby snímal otlačky prstov. To znamená, že nemusíte zadávať všelijaké kódy, ktoré vám zabijú mnoho času, kým ich trafíte. Stačí iba podržať prst a úspešne sa dostanete do mobilu.

Ďalším pozorovateľným pokrokom, za ktorý určite veľmi Apple chválime je vynikajúci procesor. Ako prvý smartfón so 64-bitovou architektúrou bol práve iPhone 5s. Netreba zabudnúť ani na dvojitú LED blesk (dual LED).

Zatiaľ čo iPhone 5 sa objavil iba v troch farebných odtieňoch ( biela, šedá, čierna), iPhone 5s doplnilo o krásnu GOLDEN verziu a taktiež aj o verziu SILVER-BLACK(šedo-čierna)

Je to len na vás, ktorý si vyberiete 🙂

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: