24. júna 2022
Kategorie: Bývanie

Sklenené dvere a deliace steny v modernom bývaní

Tematika moderného bývania a trendového štýlu našich interiérov je komplexná téma, z ktorej si každý môže vybrať niečo, čo mu ulahodí najviac. Pretože koncept bývania a jeho štýl definujú tie najrôznejšie súčasti.

V podstate všetky interiérové prvky, do ktorých investujeme a následne umiestnime do svojich priestorov. A výraznú úlohu na estetike, ale aj funkčnosti takýchto prvkov zohráva ich materiál. A akoby neutíchajúcej a už v podstate dlhoročnej popularite sa v tomto ohľade teší sklo. Sklenené prvky sú v moderných interiéroch stále dominantnejšie.

A nemyslíme tým zrkadlá. Dnes sa v spojitosti so sklom stretávame s tými najrôznejším súčasťami. Azda k tým najznámejším sa v tomto ohľade radia sklenené dvere.

Oproti robustným dreveným dverám sú tieto estetickejšie a šetria priestorom. Sú viditeľne moderným a trendovým prvkom. Najčastejšie si ch asi predstavíte v kanceláriách alebo napr. v nákupných centrách, ale čoraz viac sa s nimi stretávame aj v štýlových domácnostiach. A sú užitočne aj tam, kde sa „bojuje“ s malými miestnosťami, s malými priestormi a s potrebou ušetriť každý centimeter štvorcový. Tam oceníme takisto ich funkčnú stránku a praktické posuvné otváranie.

Sklo má niekoľko nenahraditeľných vlastností. Známe je napríklad jeho prepúšťanie svetla a takisto optické zväčšovanie objektov. A toto sú v interiéroch cenné vlastnosti. Hlavne tá schopnosť prepúšťať svetlo, čo symbolizuje príležitosť účinne rozdeliť priestory bez toho, aby boli oddelené miestnosti ochudobnené o zdravý prienik svetla.

Čo je takisto dôvod, prečo sa okrem sklenených dverí stretávame aj s obdobnou alternatívou – so sklenenými deliacimi stenami.

Tieto majú veľmi praktický dizajn, sú to vlastne doslova – steny. V tomto prípade však priesvitné, zo skleneného materiálu. Napriek tomu, že oddeľujú priestor, zachovávajú v ňom príjemne ľahkú atmosféru a ako už bolo spomenuté- dostatočný prienik svetla, dobrú viditeľnosť a lepšiu orientáciu v okolí.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: