14. októbra 2021
Kategorie: Financie

Sporenie a investovanie, budúcnosť, ktorú viete kontrolovať

Aké sú vaše najčastejšie požiadavky, keď sa spomenie sporenie či investovanie? Určite si chcete zveľaďovať a budovať majetok, zabezpečiť svoju generáciu do budúcnosti v podobe úspor alebo rozmýšľate o sporení na horšie časy. Pri spoločnej analýze zistíte, aké bude pre vás najlepšie riešenie. Tak poďme na to.

Tvorba úspor a jednorázové vklady

Pri každom zakladaní sporenia prebieha návrh, pri ktorom sa určí na čo a pre koho budú určené vaše nasporené peniaze. Je to sľubná budúcnosť, ktorú si môžete vyskladať sami pre vašich potomkov. Máte na výber rôzne typy vkladov. Či už sa jedná o vklad v kratšom časovom horizonte ako rezerva, ktorého využitie ešte nie je jasné alebo o pravidelné vkladanie určitej sumy, určenej pre konkrétneho člena rodiny. Peniaze v jednorázových vkladoch nie sú viazané a sú k dispozícií kedykoľvek. Vaše investície si môžete sledovať v online aplikáciách. Všetky produkty sú pod záštitou ochrany Garančného fondu investícií.

Pravidelné investovanie

Renomované spoločnosti ponúkajú najlepší spôsob ako zhodnocovať peniaze v strednom a dlhodobom horizonte. Programy pravidelného investovania sú súčasťou portfólií, kde si môžete vybrať ten pre vás. Pravidelné investovanie do podielových fondov sa považuje za prehľadnú kontrolu vašich financií, ktoré si môžete sledovať pomocou aplikácií. Garančný fond investícií chráni produkty, ktoré sú uvádzané ako možnosti investovania.

Ochrana peňazí pred infláciou a privátne bankovníctvo

Financie uložené na bežnom účte alebo v termínovanom vklade sú vystavené inflácii (straty reálnej hodnoty). Existuje ochrana peňazí pred infláciou a produkty, ktoré zhodnocujú vaše peniaze. Klienti, ktorí majú min. 15 000 eur, môžu dať svoje peniaze bezpečne zhodnotiť. Privátna správa peňazí v spolupráci s najstaršou správcovskou spoločnosťou dokáže vaše financie zhodnotiť od 5,50 % ročne. Banka ponúka mnoho štandardných a nadštandardných služieb, ktoré je možné využiť.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: