17. mája 2014
Kategorie: Financie

Obchodné spoločnosti

V minulom článku som vám priblížil dve najrozšírenejšie formy obchodných spoločností (s.r.o., a.s.) nie len na našom území. V tomto diele by som vás chcel oboznámiť s takzvanou „Ready-Made“ spoločnosťou a taktiež aj s virtuálnou formou sídla spoločnosti.

Virtuálne sídlo spoločnosti

Sídlo spoločnosti je naozaj dosť dôležitým subjektom potrebným pri zakladaní firmy. Ide v podstate o vašu vizitku- o miesto, v ktorom sa chcete reprezentovať.  V súčasnosti existuje aj elektronická forma sídla, čiže ide o virtuálne sídlo spoločnosti.

Nerozumiete tomu?

Predstavte si, že rozbiehate svoj vlastný biznis a bývate napríklad v nejakej malej dedinke pri Trenčíne. Túžite mať firmu v hlavnom meste Slovenska- v Bratislave, avšak nemôžete si dovoliť odvádzať neuveriteľne vysoké nájomné? Tak presne pre vás je vhodné investovať do virtuálneho sídla na lukratívnej adrese. Nemusíte platiť za priestory a pri tom sa budete môcť prezentovať na vysnívanej adrese.

Ready-Made spoločnosť

Nemáte čas na založenie spoločnosti? Kúpte si už dopredu pripravenú spoločnosť a zabudnite tak na všetky obmedzenia. Ready-Made spoločnoť- je forma spoločnosti pripravená pre podnikateľa, a jej jediný zámer je jej následný predaj. Založenie spoločnosti trvá na našom území cca. 10-14 dní, no pokiaľ si kúpite túto pripravenú spoločnosť, ušetríte svoj drahocenný čas a navyše sa nemusíte trápiť s rôznymi komplikáciami.

Ready-Made zahŕňa základné imanie a taktiež má splnené všetky povinnosti, ktoré firma musí mať( zápis do orsr,…). Spoločnosť nemá žiadnu históriu a klient môže jednať v jej mene okamžite po kúpe.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: