25. apríla 2018
Kategorie: Bývanie

Sťahovanie je živou pohromou!

Kúpili ste si nový dom či byt  a plánujete si spraviť nové miesto na bývanie, kde budete mať pocit istoty, ale hlavne nenahraditeľný pocit domova? Sťahovanie je naozaj veľmi náročne. Presťahovať to, čo ste si za celú dobu pobytu priniesli domov nie je jednoduché. V tomto článku sa dozviete rady, ktoré by ste určite mali aplikovať počas sťahovania.

#1: Príprava

Pred tým, ako začnete sťahovať, musíte váš domov „zbaliť“ a zároveň pripraviť na export. Ako prvú vec, ktorú vám odporúčame urobiť, je zostavenie zoznamu kategórií, podľa ktorého budete mať prehľad o všetkých veciach, ktoré plánujete presťahovať. Ďalej budete potrebovať prepravky, kartónové krabice, lepiace pásky, ale hlavne trpezlivosť.

#2: Balenie

Vyberte si zo zoznamu jednu kategóriu, ktorou začnete. Pozvite si na pomoc priateľ , známych, pokiaľ nemáte čas na zháňanie pomocníkov, zavolajte si sťahovaciu firmu a nemusíte sa skoro vôbec namáhať. Počas sťahovania si dávajte menšie prestávky na jedlo a pitie. Začnite baliť menšie veci, nábytok a iné ťažké a veľké veci si nechajte na neskôr.

#3: Preprava

Na prepravu vecí budete potrebovať nejaké motorové vozidlo.  Najideálnejšie je zohnať si dodávku, ale dá sa to zvládnuť aj pomocou osobného automobilu spolu s nákladnou vlečkou.  Dávajte pozor pri umiestňovaní vecí. Krehké predmety, ako napríklad sklo dajte na nejaké pevnejšie miesto, kde sa nerozbije, alebo si to zoberte do predu na vlastnú zodpovednosť.  Pokiaľ prevážate toho viac a medzi nákladom sa nachádzajú aj krehké predmety, pošlite niekoho do zadu dodávky nech dáva na veci pozor. Jazdite pomaly a dávajte pozor na „retardéri“.

#4: Vybalovanie

Aj keď si pomyslíte, že už je to takmer hotové a môžete sa hneď zabývať, absolútne nemáte pravdu. Vybalovanie asi najťažšia časť z celého sťahovania. Na vybalovanie si musíte nájsť vlastný system, ktorý si musíte osloviť. Niektorí ľudia aj mesiace po nasťahovaní nie sú na 100% vybalení. Je dosť možné, že sa vám bude o tom aj snívať. Zachovajte chľadnú hlavu.

“Radšej dvakrát vyhorieť, ako sa raz sťahovať”- takto nejako hovoria ľudia, ktorí sa sťahovali minímalne raz. Sťahovanie je naozaj veľmi náročné, no po kompletnom nasťahovaní prichádza fáza zabývania. Zvykanie sin a nové prostredie taktiež potrvá nejaký čas. Zvičajne si zviknete na novú strechu nad hlavou do jedného mesiaca. Prajeme vám vela šťastia, sily a trpezlivosti.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: