3. októbra 2014
Kategorie: Technológie

Večný mobil

Stretli ste sa už niekde s názvom projekt ARA , alebo s takzvaným blokovým mobilom? Pokiaľ nie, tak tento článok je vám ušitý presne na mieru. Poďme sa spolu pozrieť na tento mobil.

Zhruba pred pol rokom prišiel mladý holanďan Dave Hakkens s neuveriteľným projektom, ktorý by vyriešil množstvo ľudských ale taktiež i enviromentálnych problémov. Dave prišiel s nápadom, ktorý uchvátil celý svet! Tisícky ľudí sa fotili s tabuľkou, kde bolo napísané, že chcú tento jeho produkt.

Projekt nesie názov Phonebloks. V stručnosti ide o inteligentný mobilný telefón, ktorý by mal vydržať. Určite sa vám už stalo, že ste si rozbili mobil, alebo že vám úplne odišiel. Dave prišiel s na trh s mobilom, ktorý je zložený z vymeniteľných blokov- teda pre laika: Pokiaľ sa vám pokazí napríklad kamera, stačí si zakúpiť komponent a pomocou skrutkovača a vaši rúk jednoducho vymeníte pokazený modul za nový.

O projekt mali záujem niekoľké veľké spoločnosti. Ujala sa ho však Motorola, ktorá dala pre tento projekt názov ARA. Pokiaľ by niekto nevedel, Motorola vyrobila 1. funkčný mobilný telefón.

V súčastnosti sa však o projekt ARA ďalej stará spoločnosť Google. Je teda viac než pravdepodobné, že sa v ňom bude  nachádzať ich softvér- Android. Osobne by som však radšej uvítal niečo úplne nové, možno spojenie iOS a Androidu 🙂

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: