1. decembra 2021
Kategorie: Lifestyle

Vyrobte si odznaky na každú príležitosť!

Odznaky majú v dnešnej dobe viac než len široké využitie. Môžete si nimi pomôcť pri veľkých firemných akciách, použiť ich ako pozvánky alebo ako trofeje pre detské oslavy. Ak by ste radi využili ich široké možnosti, máte na výber 2 možnosti: vlastná výroba alebo objednanie s vlastným motívom.

Ako vyrobiť odznak doma?

Základom všetkých odznakov je kovový krúžok, ktorý je po stranách zahnutý, aby pasoval do plastovej časti s pripináčikom. Ako základ pre váš vlastný odznak tak môžete použiť akýkoľvek iný odznak, ktorý máte doma a jeho motív vám nevyhovuje. Prácu vám to značne uľahčí a urýchli. Pôvodný odznak najskôr rozdeľte na dve spomínané časti pomocou plochého skrutkovača alebo nožíka.

V ďalšom kroku obkreslite ceruzkou obvod kovového krúžku na kúsok bielej látky. Vnútro kruhu môžete pomaľovať napríklad akrylovými farbami akokoľvek chcete. Odporúčame však najskôr náčrt ceruzkou a až potom maľovanie. Krúžok následne vystrihnite, ale nie podľa vami zaznačeného obvodu. Strihajte o niekoľko milimetrov ďalej, aby ste mohli látku zahnúť pod obvod krúžku.

Látku prilepte pomocou taviacej pištole alebo iného lepidla na kovový krúžok tak, aby sedel nakreslený obvod s obvodom kovového kruhu. Ďalej nanášajte lepidlo pod záhyb kruhu a pritláčajte k nemu prečnievajúce kúsky látky. Akonáhle lepidlo uschne, zatlačte do odznaku plastový kúsok s pripináčikom a váš odznak bude hotový.

Odznaky na mieru

Ak plánujete použiť väčšie množstvo odznakov na akcii a nemáte čas ich vyrábať po svojom, môžete si ich objednať. Takto vyrobené odznaky môžu mať váš vlastný motív, rôzne veľkosti a počas navrhovania môžete na každý nechať vytlačiť aj konkrétne mená. Po niekoľkých kliknutiach môžete mať hotové unikátne trofeje či spomienkové predmety pre každého.

Odznaky sú dnes obľúbené pre množstvo potenciálnych využití. Môžu vám poslúžiť nielen ako reklamné predmety, ale aj ako odmeny, spomienky alebo pozvánky. Odznaky si môžete pripraviť jednoducho doma alebo si ich môžete nechať vyrobiť na objednávku.

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho priateľom: